úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Kultura

O post ředitele Národního divadla se ucházejí už jen tři lidé

Do druhého kola výběrového řízení na ředitele Národního divadla Brno postoupili tři lidé. Komise je vybrala dnes z celkových sedmi uchazečů. Druhé kolo se uskuteční 23. dubna, komise pak radním doporučí nejvhodnějšího kandidáta.

Poliklinika Zahradníkova se po letech dočká oprav

Zatímco ještě před čtyřmi lety to vypadalo, že dojde k úplnému zrušení nebo neřízené privatizaci městské polikliniky v Zahradníkově ulici, nyní se situace radikálně mění.

Knihovna Jiřího Mahena projde rekonstrukcí

Knihovna Jiřího Mahena v Brně, největší veřejná městská knihovna na Moravě, projde rekonstrukcí za 25,7 milionu korun. Chce zlepšit zejména služby pro veřejnost.

Sály Staré radnice ozdobí květiny

pátek, 12. dubna 2013, 15:50Kultura

Sály Staré radnice ozdobí květiny

S příchodem jara se naplno rozbíhá i nová turistická sezona. Ta v Brně bude slavnostně zahájena tuto sobotu 13. dubna po dvou letech opět v historických prostorách nově zrekonstruované Staré radnice.

Divadlo uvede devět inscenací, třeba muzikál Flashdance

Devět inscenací včetně pěti českých a jedné světové premiéry připravuje na příští sezonu brněnské Městské divadlo. Muzikálové fanoušky potěší například tituly Flashdance a Don Juan.

Autosalon Brno představí i desítky závodních vozů

Již jen dny zbývají do zahájení 11. ročníku veletrhu Autosalon Brno 2013. Budou na něm k vidění mimo jiné soutěžní speciály Huyndai WRC, tovární Fábie S2000, ale také několik desítek dalších závodních vozů současnosti i minulosti.

Promítání by se do kina Scala mělo vrátit ještě letos

Promítání filmů by se do uzavřeného brněnského kina Scala mělo vrátit ještě tenhle rok. Město se chystá kino pronajmout na 20 let Masarykově univerzitě, radní tento týden schválili teze připravované smlouvy.

Cyrila a Metoděje připomíná výstava v Paláci šlechtičen

V letošním roce si připomínáme 1150 let od příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na území Velké Moravy. K tomuto výročí připravilo Moravské zemské muzeum ve spolupráci se Slovanským ústavem Akademie věd projekt Cyril a Metoděj – doba,...

Škoda na Autosalonu Brno představí novou Octavii

Mladoboleslavská automobilka Škoda na brněnském Autosalonu představí v české premiéře nové modely Octavia a Octavia Combi. Novinky chystají do Brna i další značky. Škoda bude mít největší expozici. Autosalon začíná na brněnském výstavišti příští...

Hana Holišová si veze do Brna cenu Thálie

pondělí, 25. března 2013, 14:40Kultura

Hana Holišová si veze do Brna cenu Thálie

V pražské Zlaté kapličce byly v sobotu večer předány divadelní ceny za mimořádné jevištní výkony předvedené v roce 2012.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.