čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Vyškovsko

Ve vyškovském aquaparku se lidé svezou na nové skluzavce

Na vylepšené zázemí a nové atrakce láká návštěvníky při startu letošní koupací sezony Aquapark Vyškov. Radovánky ve vodě zpříjemní lidem například zrekonstruovaný venkovní bazén nebo skluzavka složená ze tří drah, která je přes šestnáct metrů...

Do zatopeného lomu spadl Land Rover

neděle, 13. června 2021, 13:30KrimiVyškovsko

Do zatopeného lomu spadl Land Rover

Do zatopeného lomu na Vyškovsku včera odpoledne spadl terénní automobil značky Land Rover. Řidič nezvládl manévr na nezpevněné cestě a nakonec i on sám měl co dělat, aby vyvázl bez zranění. Vůz sice stihl včas opustit, ale před pádem do vody se...

V Drnovicích pokračují v odstraňování následků přívalového deště

V Drnovicích na Vyškovsku dnes pokračují v odstraňování následků pátečního přívalového deště. Dočišťovat se budou především komunikace, úklid bude pokračovat i v postižených domácnostech, řekla ČTK starostka obce Zuzana Hermanová. Voda s bahnem...

Ve Vyškově přes pandemii přibylo odpadků, radnice povolá speciální četu

U bytových domů ve Vyškově je bezmála čtyři sta kontejnerů. Další stovky pak tvoří nádoby na třídění odpadu. Jejich počty navíc každoročně narůstají. Přesto se však často objevuje u kontejnerů objevují odpadky a předměty, který tam nemají co dělat.

Radniční věž se dočkala proměny, zmizela poválečná okna

Vyškovská radniční získala nová okna a dveře. Rámy jsou replikou starých a odpovídají renesančnímu vzhledu radnice, která představuje dominantu města.

Oprava nebezpečné střechy i výměna oken. Školy čeká rekonstrukce

Město Vyškov plánuje opravit některé ze základních škol. Základní škola Nádražní a Morávkova, které vyžadují rekonstrukci, se změn dočkají už letos. Dojde na výměnu nebezpečné střechy, ze které padají tašky, i současných dřevěných oken.

Jihomoravské silnice čekají opravy. Kudy kvůli stavbě neprojedete?

Na jihomoravských silnicích bude letos v létě panovat stavební ruch. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje rozsáhlou opravu Pisáreckého tunelu, stavbu dvou okružních křižovatek ve Veselí nad Moravou nebo opravu silnice I/53 ze Znojma do...

Chlastal jsem, řekl řidič strážníkům a před jejich zraky dopil obsah placatky

Nezodpovědný řidič, který nebyl schopný udržet auto ve správném jízdním pruhu, potrápil strážníky ve Vyškově. Očividně opilý muž se totiž odmítl podrobit dechové zkoušce a ještě ke všemu přímo před strážníky dopil placatku s tvrdým alkoholem.

Zoopark láká návštěvníky na jarní mláďata i nové expozice

Ačkoli byl vyškovský Zoopark téměř půl roku návštěvníkům nepřístupný, život v zahradě se ale nezastavil. Zoo na svět přivítala několik nových přírůstků a chystá nové pro ně nové výběhy.

Policisté našli pohřešovanou Nelu (12) z Vyškova

Jihomoravským policistům se podařilo vypátrat pohřešovanou dvanáctiletou dívku, která se minulý pátek nevrátila domů. Nela, jež v minulosti z domu už jednou utekla, se našla v pořádku.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.