úterý 3. srpna 2021 Miluše

Vyškovsko

Radniční věž se dočkala proměny, zmizela poválečná okna

Vyškovská radniční získala nová okna a dveře. Rámy jsou replikou starých a odpovídají renesančnímu vzhledu radnice, která představuje dominantu města.

Oprava nebezpečné střechy i výměna oken. Školy čeká rekonstrukce

Město Vyškov plánuje opravit některé ze základních škol. Základní škola Nádražní a Morávkova, které vyžadují rekonstrukci, se změn dočkají už letos. Dojde na výměnu nebezpečné střechy, ze které padají tašky, i současných dřevěných oken.

Jihomoravské silnice čekají opravy. Kudy kvůli stavbě neprojedete?

Na jihomoravských silnicích bude letos v létě panovat stavební ruch. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje rozsáhlou opravu Pisáreckého tunelu, stavbu dvou okružních křižovatek ve Veselí nad Moravou nebo opravu silnice I/53 ze Znojma do...

Chlastal jsem, řekl řidič strážníkům a před jejich zraky dopil obsah placatky

Nezodpovědný řidič, který nebyl schopný udržet auto ve správném jízdním pruhu, potrápil strážníky ve Vyškově. Očividně opilý muž se totiž odmítl podrobit dechové zkoušce a ještě ke všemu přímo před strážníky dopil placatku s tvrdým alkoholem.

Zoopark láká návštěvníky na jarní mláďata i nové expozice

Ačkoli byl vyškovský Zoopark téměř půl roku návštěvníkům nepřístupný, život v zahradě se ale nezastavil. Zoo na svět přivítala několik nových přírůstků a chystá nové pro ně nové výběhy.

Policisté našli pohřešovanou Nelu (12) z Vyškova

Jihomoravským policistům se podařilo vypátrat pohřešovanou dvanáctiletou dívku, která se minulý pátek nevrátila domů. Nela, jež v minulosti z domu už jednou utekla, se našla v pořádku.

Řidič zacouval do důchodkyně na kole, spadla a zranila se

K nešťastné události mezi cyklistkou a řidičem automobilu došlo v Křižanovicích na Vyškovsku. Šofér zrovna couval z garáže, když kolem po hlavní silnici projížděla seniorka na kole. Motorista si kolařky nevšiml a srazil ji. Do akce proto spěchali...

Vyškovská synagoga má novou střechu, opravy zdržela zima i škůdci

Budova bývalé vyškovské synagogy se dočkala dlouho potřebné opravy krovu a střešního pláště. Rekonstrukci ale zpozdila tuhá zima a škůdci poškozující dřevní hmotu. Vedení města nyní plánuje vnitřní prostory synagogy více představit veřejnosti.

Kriminalisté řeší případ mrtvé fenky. Hledá se majitel

Jihomoravští kriminalisté řeší případ mrtvého pejska, který se v dubnu našel na Vyškovsku. Fenka ležela poblíž rybníka v Bučovicích, místní části Vícemilice. Kvůli spáchanému trestnému činu nyní policie hledá jejího majitele.

Smíšená stezka a více parkovacích míst, okolí vyškovského nádraží prokoukne

Vyškovská Nádražní ulice se dočká úprav, které se stanou největší městskou stavební investicí letošního roku. Vyřeší se problém s nedostatkem parkovacích míst i nevyhovujícím povrchem silnice, na své si přijdou také cyklisti.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.