pátek 16. dubna 2021 Irena

Brněnsko

Zdrogovaný a bez řidičáku. Řidič se pokusil zmást policisty cizím jménem

Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Brněnska vydával do práce, nejspíš nepomyslel na to, že ho můžou zastavit policisté. To jediné vysvětluje fakt, že z domu odjel zdrogovaný a bez řidičského průkazu.

Zemřelý muž po sobě zanechal nebezpečné dědictví, rekreační chatu měl plnou ostré munice

Na dvacet šest kilo malorážové munice, granáty i letecké pumy. Muž si ve své chatě na Brněnsku uskladňoval nálezy z období druhé světové války.

Muže přejelo kolo traktoru, je ve vážném stavu v nemocnici

Vážná nehoda se odehrála dnes v Čebíně na Brněnsku, kde starší muž opravoval traktor. Při opravě stroje upadlo kolo a přejelo kutila. Na místo vyrazili záchranáři, kteří vyslali ke zraněnému také vrtulník. Nakonec seniora ošetřili v sanitce,...

Zámecky park ve Slavkově prokoukne, přibudou lavičky nebo zóna pro děti

Na novou turistickou sezonu se připravuje zámek ve Slavkově u Brna, jenž nabídne návštěvníkům vylepšené zázemí. Změn doznal zvláště tamní park. Přibude bezmála devadesát nových laviček a třicet odpadkových košů. Tamější cesty získají lepší...

V Brně a jeho okolí roste medvědí česnek. Kde si je možné chutnou bylinku volně natrhat?

Na jižní Moravě začala sezóna medvědího česneku. Lidé si mohou zelené listy koupit nebo si je nasbírat sami. Při lovu je však nutné se vyhýbat chráněným územím a respektovat pokyny ochránců přírody.

V brněnské zoo se vyklubala první mláďata ohroženého papouška

Po jednadvaceti letech chovu se v brněnské zoo poprvé narodila mláďata ohroženého papouška nestora keu. Pár Ulfine a Robin zplodil po letech soužití dva potomky. Měsíc stará papouščí mláďata patří k jednomu z nejchytřejších druhů ptáků na světě.

Agresivní pes zaútočil v Brně na lidi, strážníci jej museli uspat

Ne příliš příjemný zážitek z procházky si odnesla dvojice, která se vydala do jundrovské chatové oblasti. Zaútočil na ně asi šedesátikilový pes a museli před ním vylézt na stožár. Zvíře bylo tak agresivní, že na místo přijela odchytová služba a...

Řidič Volkswagenu narazil na Brněnsku do zámecké zdi, bohužel na místě zemřel

Tragicky skončila nehoda ze sobotního večera. Ve Vlasaticích na Brněnsku narazil řidič Volkswagenu do zámecké zdi. Zraněním z nehody bohužel na místě podlehl.

FOTO: Hasiči vytáhli na Brněnsku dva muže ze zatopeného auta

Do velmi svízelné situace se v úterý okolo oběda dostal řidič a spolujezdec dodávky nedaleko Ivančic na Brněnsku. Při projíždění řeky Rokytné uvízli v rozvodněném řečišti, život jim museli zachránit hasiči z Ivančic.

Policisté chytili na Brněnsku dva zfetované muže bez řidičáku, jak v noci táhli auto na tažném laně

Dvojice aut, přičemž jedno táhlo druhé na tažném laně, upoutala v noci na úterý pozornost policistů na Brněnsku Hlídka totiž měla pocit že za volantem sedí místní známé firmy, které však mají soudem vyslovený zákaz řízení. A nemýlili se....

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.