středa 26. února 2020 Dorota

Aktuálně

Fakultní nemocnice Brno stále drží rekord v počtu narozených dětí v České republice

I v loňském roce se nejvíce dětí v České republice narodilo v porodnicích Fakultní nemocnice Brno. Na svět tady loni přišlo celkem 6 372 miminek. Už řadu let se počet narozených ve FN Brno pohybuje kolem šesti tisíc, což každoročně tvoří zhruba...

Kriminalisté identifikovali lidské ostatky, které byly loni nalezeny Pod Vápenicí na Blanensku. Vraždu vyloučili

Loni v listopadu našel náhodný kolemjdoucí Pod Vápenicí na Blanensku mrtvé tělo člověka. Kriminalisté nyní potvrdili, že jde o pohřešovaného muže z Blanenska. O vraždu se prý nejednalo.

V Brně ošetřili mladého muže, který se vrátil z Itálie s teplotou

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny včera vyšetřili pacienta, který se vrátil z italských hor a měl zvýšenou teplotu. Po zjištění destinace se zdravotnický personál převlékl do speciálních obleků a vybavil ochrannými pomůckami. Dvacetiletý muž...

Stavba VMO Žabovřeská se odkládá. Na popud malé slovenské firmičky zasáhl antimonopolní úřad

Stavba druhé části brněnského velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici po zrušení zakázky Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začne s několikaměsíčním zpožděním. Stížnost na zakázku uza dvě miliardy podala slovenská firma s obratem...

Díky všímavému kolemjdoucímu policisté našli seniora, který se ztratil po cestě na chatu

Velkým neštěstím mohl skončit výlet třiaosmdesátiletého seniora. Vydal se na svou chatu do Bystrce, po cestě však zapadl s poraněným kolenem do bláta a nemohl vstát. Díky všímavému kolemjdoucímu seniora našla policejní hlídka s psovodem.

Na Veveří budou lidé o víkendu soutěžit v pojídání prasečích rypáčků

Na hradě Veveří se o víkendu soutěžící utkají v pojídání prasečích rypáčků. Klání jedlíků je součástí Slavností moravského uzeného. Akce se koná poosmé. Je připravený doprovodný program pro gurmány i rodiny s dětmi, uvedl pořadatel Pavel Pichler.

Mladý cizinec si udělal v bytě na Konečňáku párty, strážníci nechali vyprovodit šedesát lidí

Slušnou účast měl v noci na sobotu minulý týden večírek mladého cizince v bytě na Konečného náměstí. K jeho smůle se však párty tak rozjela, že skončila vyprovozením hostů a pokutou.

O víkendu masopust oslaví i v brněnském Bronxu

Okolí ulic Cejl, Bratislavská a Francouzská o víkendu ovládnou masopustní oslavy v rámci projektu Barvy brněnského Bronxu. Návštěvníci se můžou těšit na výrobu masek, prohlídku „brněnského Bronxu" i maškarní průvod s večerní zábavou.

Desatero přikázání mu nic neříká. Neznámý hříšník kradl v brněnské svatyni

Zatím neznámý hříšník opakovaně navštívil jednu brněnskou svatyni, kde se místo zpovědi rozhodl krást. V nestřežených okamžicích oloupil nic netušící věřící o majetek za více než 17 tisíc korun. Zloději hrozí až 2 roky vězení.

POČASÍ NA STŘEDU: Teploty se vyšplhají k deseti stupňům, nebe bude oblačné

Během dne nás čeká proměnlivá, převážně silná oblačnost a místy se můžou objevit také přeháňky. Dobrá zpráva je, že k večeru zaprší pouze ojediněle.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.