pátek 16. dubna 2021 Irena

Břeclavsko

K hustopečským mandloním vyrazili i Brňané

Od pondělí jsou mandloňové sady v Hustopečích na Břeclavsku přístupné i lidem z jiných měst. Konec zákazu cestování mezi okresy znovu sady zpřístupnil a návštěvníci se tak mohou bílými korunami kochat ještě alespoň pár dní, než odkvetou. 

Zůstal jen nábytek a betonové základy. Zloděj si odnesl celý zahradní domek

Raritní případ ukradeného zahradního domku se odehrál na Břeclavsku. Zloděj si z něj odnesl všechno kromě betonových základů a nábytku, policie pátrá po svědcích.

Pomoc pro děti ze sociálně slabých rodin. Ve školních jídelnách se najedí zdarma

Dlouhodobá snaha podpořit sociálně slabé rodiny pokračuje v Břeclavi i s následujícím školním rokem. Znevýhodněné děti dostanou obědy zdarma.

Policisté pochytali 17 migrantů, odhalil je vrtulník i psi

Sedmnáct migrantů pochytali policisté za poslední tři dny na Břeclavsku a Vyškovsku. Do pátrání se zapojili psovodi i vrtulníky s termokamerou.

V Hustopečích rozkvetly mandloňové sady, tradiční slavnosti se přesunou na léto

Mandloňové sady v Hustopečích na Břeclavsku po zimě znovu ožily a hýří barvami. Rozkvetlé stromy, z jejichž plodů se vyrábí například tradiční místní pálenka, každoročně doprovázejí slavnosti. Konání akce však loni i letos zmařil covid....

Změna názvu zachrání unikátní železniční stanici

Železniční stanice Boří Les v Břeclavi se bude nově jmenovat Břeclav – Fosfa. Změna názvu železniční stanice umožní zachovat historickou nádražní budovu, která měla jít původně k zemi. Záměr už schválili na svém posledním jednání břeclavští...

Migranti z Libye se vezli v podvozku kamionu bulharského řidiče

Nečekaný objev zaznamenala včera hlídka jihomoravských policistů u bývalého hraničního přechodu Lanžhot na Břeclavsku. V podvozku kamionu bulharského řidiče se ukrýval 41letý muž společně se svým 15letým parťákem. Oba cestovatelé pochází z Libye.

Nevhodný dárek před Vánoci? Strážníci vysvobodili ze sklepa opuštěné štěňátko

Kňučící štěňátko upoutalo několik dní před Vánocemi pozornost obyvatelky obytného domu v ulici Jana Palacha v Břeclavi. Žena tak zavolala strážníky, kteří za mříží našli vystrašenou dvouměsíční fenečku.

VIDEO: Muž si odmítal v obchodě nasadit roušku, urážel zákazníky a pak v zimě polonahý stopoval na silnici

Stopařské štěstí zkoušel na začátku prosince spoře oděný muž v Břeclavi. Zvolil k tomu zajímavý outfit - kombinaci čepice, kraťasů a odhaleného pupíku. Nakonec skončil v péči břeclavských strážníků, kteří s ním měli starost už od jeho ranní...

Auto na Břeclavsku v noci srazilo chodce, mladý muž na místě zemřel. Policisté hledají svědky

Tragické následky měla nehody z noci ze soboty na neděli u obce Kostice na Břeclavsku. Auto tam o půl druhé ráno srazilo chodce, mladý muž pohybující se po silnici bohužel na místě zraněním podlehl. Policisté nyní prosí případné svědky nebo...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.