úterý 28. září 2021 Václav

Vyškovsko

Jihomoravské silnice čekají opravy. Kudy kvůli stavbě neprojedete?

Na jihomoravských silnicích bude letos v létě panovat stavební ruch. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje rozsáhlou opravu Pisáreckého tunelu, stavbu dvou okružních křižovatek ve Veselí nad Moravou nebo opravu silnice I/53 ze Znojma do...

Chlastal jsem, řekl řidič strážníkům a před jejich zraky dopil obsah placatky

Nezodpovědný řidič, který nebyl schopný udržet auto ve správném jízdním pruhu, potrápil strážníky ve Vyškově. Očividně opilý muž se totiž odmítl podrobit dechové zkoušce a ještě ke všemu přímo před strážníky dopil placatku s tvrdým alkoholem.

Zoopark láká návštěvníky na jarní mláďata i nové expozice

Ačkoli byl vyškovský Zoopark téměř půl roku návštěvníkům nepřístupný, život v zahradě se ale nezastavil. Zoo na svět přivítala několik nových přírůstků a chystá nové pro ně nové výběhy.

Policisté našli pohřešovanou Nelu (12) z Vyškova

Jihomoravským policistům se podařilo vypátrat pohřešovanou dvanáctiletou dívku, která se minulý pátek nevrátila domů. Nela, jež v minulosti z domu už jednou utekla, se našla v pořádku.

Řidič zacouval do důchodkyně na kole, spadla a zranila se

K nešťastné události mezi cyklistkou a řidičem automobilu došlo v Křižanovicích na Vyškovsku. Šofér zrovna couval z garáže, když kolem po hlavní silnici projížděla seniorka na kole. Motorista si kolařky nevšiml a srazil ji. Do akce proto spěchali...

Vyškovská synagoga má novou střechu, opravy zdržela zima i škůdci

Budova bývalé vyškovské synagogy se dočkala dlouho potřebné opravy krovu a střešního pláště. Rekonstrukci ale zpozdila tuhá zima a škůdci poškozující dřevní hmotu. Vedení města nyní plánuje vnitřní prostory synagogy více představit veřejnosti.

Kriminalisté řeší případ mrtvé fenky. Hledá se majitel

Jihomoravští kriminalisté řeší případ mrtvého pejska, který se v dubnu našel na Vyškovsku. Fenka ležela poblíž rybníka v Bučovicích, místní části Vícemilice. Kvůli spáchanému trestnému činu nyní policie hledá jejího majitele.

Smíšená stezka a více parkovacích míst, okolí vyškovského nádraží prokoukne

Vyškovská Nádražní ulice se dočká úprav, které se stanou největší městskou stavební investicí letošního roku. Vyřeší se problém s nedostatkem parkovacích míst i nevyhovujícím povrchem silnice, na své si přijdou také cyklisti.

Muž na Vyškovsku zabil příbuznou sekerou, odsedí si deset a půl roku

Krajský soud v Brně dnes uložil muži za loňskou vraždu příbuzné sekerou v obci na Vyškovsku trest 10,5 roku vězení. Muži hrozilo až 20 let vězení, k činu se ale v plném rozsahu doznal. Soud tak ani v tomto smyslu neprováděl žádné dokazování....

Vyškovské očkovací centrum se přesouvá do sportovní haly

Ve vyškovské sportovní hale při Základní škole Purkyňova vznikne velkokapacitní očkovací centrum. Město se tím připravuje na větší počet vakcín, které dorazí na začátku května. Jihomoravský kraj chce do konce srpna naočkovat sedmdesát procent...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.