neděle 13. června 2021 Antonín

Kam vyrazit o víkendu? Na pivní festival, do vinných sklepů nebo k sochám z písku

Vlna červnových rozvolnění umožnila konání řady akcí po celé jižní Moravě. Přinášíme několik tipů, jak strávit první víkend v červnu. Nebude chybět zastavení u dobré jídla a košt vína.

Setkání motorkářů u Technického muzea 

Pvní červnovou sobotu předvedou členové klubu anglických motocyklů Norton a Triumph na parkovišti u Technického muzea v brněnském Králově poli své stroje. Motorky obou značek si mohou zájemcip přijít prohlédnout a při tom podebatovat s členy klubů i o tom, která značka má lepší zvuk. Účastníci srazu následně vyrazí na společnou vyjížďku ulicemi Purkyňova, Žabovřeská, Kníničská, Obvodová, Rakovecká až na hrad Veveří.

sobota 5. 6.
 9:00–⁠10:30
vstup zdarma
bližší informace


 

Pivní festival na Náměstí Svobody

Celý víkend bude v centru města možné ochutnat pivo z dvou desítek českých, slovenských i polských pivovarů. Pivní festival chystá stánky s pivem, vínem i s občerstvením. Mezi značkami se objeví například Líšeňský pivovar, pivo Moravia nebo Pivečka. K návštěvě není potřeba negativní test na covid a pivo budou stánkaři čepovat nejen jednorázových kelímků, ale také do speciálních skleněných krýglů s logem festivalu.  

sobota 5. 6. a neděle 6. 6.
10:00–⁠22:00
vstup zdarma
bližší informace

Letní kino na Špilberku 

Od června začalo promítat i známé letní kino na Špilberku. Na sobotu chystají projekci oceňovaného filmu Šarlatán. Vstupenky je možné zakoupit pouze na místě. Kino promítá i v dalších dnech filmy jako je Pomáda, Sherlock Holmes nebo české Bábovky. Na červenec chystají pořadatelé již tradičně koncerty různých kapel.

sobota 5. 6. 
21:30
vstup 100 Kč pouze na místě
bližší informace

Africké trhy v brněnské zoo 

V brněnské zoo letos vyhlásili africké léto, během kterého chtějí přiblížit návštěvníkům africkou kulturu a přírodu. Při té příležitosti bude možné v areálu zoologické zahrady ochutnat tropické ovoce od farmářů z Ugandy. Na trzích bude  sušené ovoce čerstvé i sušené a nebude chybět ani koření ze Zanzibaru nebo kvalitní čaje a džemy.

 sobota 5. 6.
9:00–⁠18:00
vstup zdarma
bližší informace

Vodojemy na Žlutém kopci 

Brněnské podzemí se také v červnu probouzí k životu. Komentované prohlídky ve vodojemech na Žlutém kopci budou tento víkend téměř každou hodinu. Prohlídky jsou naplánované na celý červen. Podzemní síně jsou přístupné od 18 let a návštěvníkům nabídnou temné, přes sto padesát let staré chodby, které působí jako labyrint.

sobota 5. 6. a neděle 6. 6.
každou hodinu 9:00–⁠12:00, 14:00–⁠17:00
vstup 200 Kč
 studenti a senioři 150 Kč
bližší informaceOtevřené sklepy na jižní Moravě 

Rozvolnění dovolilo zahájit sezónu otevřených vinných sklepů. O víkendu bude možné navštívit sklepy a okoštovat víno v Hustopečích, Miloticích a Skoronicích. 

Milotické Šidleny zvou tento víkend na první koštovačku, kterou odstartují letošní sezónu. V oblasti bude v následujících měsících vždy o víkendu otevřený minimálně jeden sklep. Při návštěvě je možné chvíli posedět a také víno zakoupit. Milotická osada čítá přes dvě stě sklepů, které bude možné navštívit celé léto.

sobota 5. 6. a neděle 6. 6.
po telefonické domluvě 
vstup zdarma 
bližší informace


V sobotu zvou do sklepů také vinaři ze Skoronic. Pořadatelé slibují speciality z udírny a grilované selátko společně s bohatým kulturním programem. Pro návštěvníky chystají představení místních krojů, cimbálovou muziku a vystoupení Mužského pěveckého sboru z Boršova. K navštívení bude také místní muzeum Jízdy králů. V ceně vstupného na akci je i jeden vzorek vína.

sobota 5. 6.
14:00 do večerních hodin

vstup 80 Kč 
bližší informace

Hustopečští vinaři už se také těší na letošní koštovačku. Otevřené budou hustopečské sklepy až do září a první z nich otevřou už tento pátek a sobotu. Od konce června přidají akce jako je Slunovrat s vínem nebo Mandlobraní a v červenci chystají i hudební večery ve vinařských ulicích, nebude chybět například vystoupení tria violloncelistů, harmonikáře nebo cimbálky.

pátek 4. 6. a sobota 5. 6. 
18:00–⁠21:00
vstup zdarma
bližší informace


 

Písečná cesta do fantazie v Lednici  

V lednickém parku Štěp je i letos k vidění výstava dvaceti písečných soch s názvem Cesta do fantazie. Sochaři z týmu Michala Olšiaka vytvořili až pět metrů vysoké sochy na motivy surrealismu. Návštěvníci se tak mohou kochat například vlakem projíždějícím hlavou římského vojáka nebo tvář kočky Šklíby z ­Alenky v říši divů.

každý den
9:00–⁠18:00
vstup 120 Kč
bližší informace


 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pivní festival Brno, Libor Teplý, Město Hustopeče, Sochy z písku Lednice, Baťův kanál

Štítky tipy, víkend, červen, sklepy, kino, sochy, výlet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.