čtvrtek 21. října 2021 Brigita

Basketbalistky IMOSu jsou opět ve finále ligy

Po dvacáté v řadě nebudou chybět basketbalistky brněnského IMOSu ve finále tuzemské ligy. K postupu jim stačily tři zápasy, ve kterých jednoznačně přehrály další brněnský tým - Valosun, tentokrát poměrem 67:50.

Stejně jako v předchozích dvou utkáních, ve kterých nedovolil IMOS soupeřkám více než 48 bodů a po většinu utkání jasně dominoval, i tentokrát v hale Rosnička od počátku vedl a postupně rostoucí náskok nadále udržoval. Největší vedení bylo 27bodové, konečný rozdíl ve skóre pak o deset bodů menší.

„Třetí utkání bývají vždy trochu nervózní, koncentrace už je menší, ale i tak byl rozdíl obou družstev i dnes patrný. Více mě těšilo, když se zapojily hráčky, které toho letos moc nenahrály, ale i tak jsem velmi spokojený. Postoupili jsme hladce a ukázali jsme, že na nás mají soupeřky ještě hodně co dohánět,“ řekl trenér IMOSu Jan Bobrovský.

Z domácích se střelecky nejvíce prosazovala opět Tereza Pecková s 18 body, kterou následovala 15bodová Ashley Key a 12 resp. 11 bodů zaznamenaly Slovenky v dresu Žabin Ivana Jalčová a Anna Jurčenková.

Nyní se musíme připravit na USK. Ve finále půjde hlavně o to, abychom zabojovali a zaměříme se také na obranu,“ dodal trenér IMOSu.

Ve finálové sérii s USK Praha bude chtít IMOS vylepšit historickou statistiku klubu, v níž byl 14x zlatý a 5x stříbrný. Ta začíná, pokud nedojde ještě ke změnám kvůli televiznímu vysílání, v sobotu 26. dubna na hřišti Pražanek.

BK IMOS Brno - Valosun Brno 67:50 (22:13, 13:11, 19:12, 13:14)

IMOS: Pecková 18, Key 15, Jalčová 12, Jurčenková 11, Hanušová 7, Hamilton 4

Valosun: Conners a Šípová 10, Kopecká 7, Mrhálková 6, Vojtková 5

Štítky basketbal, žbl, imos, basket, valosun, play off, finále

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.