pondělí 1. března 2021 Bedřich

Martin Šeda

Martin Šeda » Články

Brněnským vědcům pomáhá bagrista z Božic. Jeho vzpomínky oživují zaniklé obce

Tým akademiků a bagrista. Nevšední příběh vypráví bádání brněnských vědců po zaniklých obcích moravského a slezského pohraničí. Ve výzkumu jim totiž značně pomáhá bývalý řidič buldozeru pan Marian Kvarda. Rodák z Božic totiž v šedesátých letech...

Na Brněnsku se v pondělí večer čelně srazila dvě auta, jeden člověk zemřel

K tragické nehodě vyjížděly v pondělí večer všechny složky záchranného systému. Na silnici č. 53 mezi Pohořelicemi a Znojmem se u obce Branišovice čelně srazila dvě auta. Jeden člověk při nehodě zemřel.

Kvůli havárii osvětlení se do konce ledna uzavře jeden pruh na Bělohorské

Brněnští řidiči musí až do konce ledna počítat s dopravním omezením na Bělohorské mezi Juliánovem a Slatinou. Důvodem je havárie na veřejném osvětlení.

Dívčí bitka na Mendláku. V Brně se porvaly tři nezletilé dívky se dvěma mladými ženami

Nezvyklá podívaná se naskytla kolemjdoucím na Mendlově náměstí. Do konfliktu se tam dostala parta dívek. Verbální napadání dokonce vyústilo v bitku. Trojici aktérek přitom nebylo ani osmnáct let.

U svaté Anny začalo očkování registrovaných seniorů. Denně dostane vakcínu stovka lidí

Během pondělního rána začali s očkováním seniorů nad 80 let ve Fakultní nemocnici u svaté Anny. Vakcínu dostalo dnes v zařízení 107 seniorů, stejný počet přijde k očkování v úterý. Další dny číslo klesne na padesát, nemocnice musí čekat na další...

Muž se v Brně pohádal s přítelkyní. Ta ho svlékla a polonahého vyhodila z bytu

Že je spory lepší vyřešit v klidu a bez emocí, by mohl vyprávět jedenatřicetiletý muž z Brna. Ten se totiž po hádce s partnerkou a její sestrou ocitl polonahý na chodbě domu. K tomu, aby se mohl obléknout a zahřát, potřeboval nakonec strážníky.

Vláda od úterý otevře papírnictví, prodejny s dětským oblečením a spodním prádlem

Premiér Andrej Babiš v neděli v České televizi připustil, že vláda nejspíš od úterý povolí znovuotevření části maloobchodního prodeje. Konkrétně by se mělo jednat o papírnictví, obchody s dětským oblečením a obuví a obchody se spodním prádlem.

Tloušťka ledu na Prýglu nepřesahuje pět centimetrů. Vstup na zamrzlou plochu je velmi nebezpečný

Brněnští strážníci důrazně varují před vstupem na zamrzlou plochu Brněnské přehrady. Tloušťka ledu totiž nepřesahuje ani pět centimetrů, pro člověka tak vstup na něj představuje vysoké nebezpečí propadnutí.

Prýgl zamrzl. Led však není dostatečně silný, v žádném případě na něj nevstupujte, varují strážníci

Začínající víkend a počasí s teplotami kolem bodu mrazu mohou lákat návštěvníky k zamrzajícím vodním plochám. Brněnští strážníci však varují, že na většině míst Brněnské přehrady je jen velmi tenká vrstva ledu.

Registr k očkování spadl pár minut po spuštění. Stát operátorům neřekl o ověřovacích SMS, lidé zuřili

Pevné nervy musel mít v pátek ráno každý, kdo se chtěl přihlásit k očkování seniorů nad 80 let. Státní registr totiž spadl několik minut po spuštění. Největší problém byl ale i tak jinde. Podle operátorů stát nikoho neinformoval, že systém při...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.