čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Anna Viktorinová

Anna Viktorinová » Články

Třetina všech potravin končí na skládce. Potravinová banka upozorňuje na zbytečné plýtvání a pomáhá potřebným

Prostřednictvím foodboxů, potravinových sbírek a dalších aktivit Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj už šestým rokem pomáhá potřebným. V rozhovoru se bavíme s jejím předsedou Pavlem Kosorinem o vlivu pandemie, plýtvání jídlem, ale také...

Chátrající Arnoldova vila se dočká obnovení. Vznikne v ní kavárna i Centrum dialogu

Umělecká kavárna, otevřená zahrada a Centrum dialogu. To všechno by mělo vzniknout v Arnoldově vile. Objekt významného brněnského stavitele Josefa Arnolda dlouhá léta chátral a teď je v havarijním stavu. Plánovaná rekonstrukce by mu měla vrátit...

POČASÍ NA PÁTEK: Jasná obloha a vysoké teploty

Dnes nás čeká především jasno až polojasno. Ráno se mohou ojediněle vyskytnout mlhy nebo nízká oblačnost.

Dvě desítky pivovarů zaplnily centrum Brna. Svoboďák hostí Pivní Festival

Ani včerejší zatažené počasí neodradilo návštěvníky akce Pivní Festival Brno. Od středy až do soboty se na náměstí Svobody objeví dvě desítky pivovarů, díky kterým si mohou lidé vychutnat nejrůznější druhy kvašeného nápoje na jednom místě.

Dárců krve je nedostatek. Brněnský projekt má za cíl to změnit

Počet dárců krve dlouhodobě klesá. Podpořit dobrovolné dárcovství chce kampaň Darujme krev pro Brno. V rámci projektu se bude v září konat Běh na krev na Kraví hoře. S organizátory kromě města spolupracují také brněnské nemocnice.

POČASÍ NA PÁTEK: Další slunný den, teploty přesáhnou třicítku

I dnes náš čeká horký letní den, obloha bude převážně jasná. Během dne bude přechodně polojasno až oblačno, a to zejména na severu a východě kraje.

Nový prostor pro umělce. Na místě bývalé káznice vyroste Kreativní centrum

Kreativní centrum oživí město. Vznikne v prostorech bývalé káznice v brněnském Bronxu a jeho součástí budou ateliéry, knihovna, taneční zkušebna, coworkingové kanceláře, divadelní sál, kavárna, ale i místo paměti.

Brněnští vědci spojí síly, aby vyvinuli pilulku na léčbu mrtvice

Vědci ze sedmi různých institucí společně vytvořili klastr Stroke Brno. Ten má za cíl realizovat celý výzkum od počátečního nápadu až k pilulce, která pomůže pacientům s cévní mozkovou příhodou. Vzniklá skupina badatelů je v evropském měřítku...

Láskyplné ovínění. Na festivalu Uprostřed slavili lidé lásku

Letní atmosféru si mohli lidé užít včera v Björnsonově sadu. Odpolední akce Láskyplné ovínění nalákala návštěvníky na desítky druhů vín, kanapky, příjemnou atmosféru a hudební program.

POČASÍ NA PÁTEK: Horký vzduch a polojasná obloha, k večeru přeháňky

Dnes bude zpočátku polojasno až oblačno, odpoledne se ale místy obloha zatáhne. Postupně pak můžeme na většině území očekávat přeháňky nebo bouřky.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.