pondělí 21. června 2021 Alois

Anna Viktorinová

Anna Viktorinová » Články

Bulli s pivem na cestě. Brňáci přestavěli legendární hippie dodávku na pojízdnou hospodu

Teprve letos v červenci se na Zelňáku začala objevovat legendární dodávka Volkswagen T2, která funguje jako pivní výčep. Šla málem do šrotu, tři Brňáci se ji ale rozhodli obnovit. Unikátní pojízdná hospoda Bulli s pivem na cestě teď těší pivní...

Svatby v době koronaviru. Jak pandemie ovlivnila přípravy?

Za prvních šest měsíců tohoto roku byl počet sňatků především kvůli pandemii rekordně nízký. Mnoho lidí muselo svatbu zrušit, někteří se ale rozhodli se vzít i navzdory obtížnějším podmínkám. Co je k tomu vedlo a jak současná situace ovlivnila...

ANKETA: Jsou elektromobily dopravním prostředkem budoucnosti?

V posledních letech se elektromobily u veřejnosti těší větší oblibě. Jejich prodeje postupně rostou, a podle některých odborníků lze očekávat, že během tohoto století kompletně nahradí spalovací motory. Jak vidí budoucnost elektromobilů Brňané?

POČASÍ NA PÁTEK: Oblačno a teploty do pětadvacítky

Dnes bude oblačno až polojasno, k večeru pak můžeme očekávat ubývání oblačnosti.

Nejtěžší je přesvědčit samu sebe, že lidem nejsem ukradená, říká žena, která přežila čtyři pokusy o sebevraždu

Šíření osvěty a podporu preventivních aktivit má za cíl Světový den prevence sebevražd. Ten připadá každoročně na 10. září. Přestože loni v Česku sebevražd meziročně ubylo o desetinu, při současné pandemii může jejich počet podle odborníků znovu...

Radní začali řešit situaci na Veveří, uvažují o zrušení několika parkovacích míst

Vlnu kritiky mezi obyvateli Brna zvedla podoba ulice Veveří po několikaměsíční částečné rekonstrukci. Kvůli vyhrazenému stání pro auta zbyl pro chodce asi metr prostoru, což mnozí považovali za nedostatečné. Radní se nakonec začali situací zabývat.

Mendelův skleník se dočká obnovy. V konstrukci se objeví zákony dědičnosti

Bouří smetený Mendelův skleník po sobě zanechal pouze základy. Brzy by se však měl dočkat obnovy. Znovu stát by měl znovu do roku 2022, kdy si svět připomene 200. výročí narození slavného genetika Gregora Johanna Mendela.

Seznamovací akce pro prváky vysokých škol lákají na adrenalin i alkohol

Pro mnoho mladých lidí se září pojí se začátkem studia na vysoké škole. V Brně se koná hned několik akcí, které mají za úkol pomoct budoucím prvákům vzájemně se seznámit, dozvědět se důležité informace o univerzitě nebo zažít adrenalinovou zábavu.

POČASÍ NA PÁTEK: Nejdřív mraky, odpoledne polojasno

Obloha bude oblačná, ráno místy i skoro zatažená. Během dne pak můžeme očekávat ubývání oblačnosti a postupně bude na většině území polojasno.

Brňané jsou naštvaní, pro chodce zbyl na Veveří jenom úzký koridor. Radní změny neplánují

Teprve v pondělí se slavnostně otevřela ulice Veveří po částečné rekonstrukci a už u místních obyvatel vzbudila kritiku. Prostor pro pěší vyznačený modrými čárami je podle některých lidí příliš úzký, a to kvůli vyhrazenému stání pro auta.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.