sobota 19. září 2020 Zita

Brno rozváží každý den opuštěným seniorům potraviny a léky

Na brněnskou linku pomoci seniorům zavolalo za minulý týden půl tisíce lidí, město proto rozšířilo kapacitu poskytované pomoci. Do rozvozu potravin opuštěným seniorům zapojilo řidiče dopravního podniku, kteří obsluhují buď Seniorbusy nebo zapůjčené vozy od ŠKODA AUTO. Včera rozvezli řidiči padesát zásilek s potravinami a léky.

Brněnská infolinka pomoci seniorům denně eviduje stovku volajících, kteří potřebují pomoc se zajištěním nákupu potravin a hygienických potřeb. Brno díky spolupráci s Dopravním podnikem a ŠKODA AUTO DigiLab navýšilo kapacitu vozů i personálu k poskytované pomoci. Seniorům tak včera rozvezli řidiči v posílené sestavě prvních padesát zásilek.

V každém voze je také pracovník sociální péče

„V terénu bylo od půl deváté ranní celkem sedm aut, přičemž dvě se zaměřovala na rozvoz léků a zdravotnického materiálu a zbytek rozvážel nákupy. Jednalo se o potraviny, ale i drogistické zboží. V každém vozidle je vedle řidiče dopravního podniku také pracovník Odboru sociální péče MMB, případně osoba z řad dobrovolníků,“ přiblížila primátorka Markéta Vaňková.

Dopravní podnik má pro pomoc seniorům s nákupem potravin vytipováno vice než dvacet řidičů, kteří obsluhují buď Seniorbusy nebo další zapůjčené vozy. „Jsem rád, že jsme díky spolupráci vytvořili rámec pomoci potřebným lidem v této těžké situaci,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku Miloš Havránek.

Pomocnou ruku podala také společnost ŠKODA AUTO DigiLab, která městu zapůjčila zdarma desítku svých vozů. „Díky naší technologické platformě HoppyGo, přes kterou v Brně nabízíme více než 120 vozů k zapůjčení, nám trvalo jen pár hodin dostat auta do terénu,“ řekla vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab Jarmila Plachá.

Potřebujete pomoct s nákupem? Volejte na infolinku

Lidé, kteří potřebují pomoc se zajištěním nákupů základních potravin, hygienických potřeb a dalších, se mohou ozvat na telefonní číslo 800 140 800. Linka je zdarma v provozu v pracovních dnech od 7:00 do 17:00 a o víkendech od 9:00 do 13:00. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Marie Schmerková, MMB

Štítky seniorbus, pomoc, senioři, potraviny, rozvoz, nákup, léky, auta, Škoda Auto, DPMB

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.