pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Obce zasažené tornádem budou mít od středy lepší dopravní spojení

Obce zasažené tornádem budou mít od středy lepší dopravní spojení. Vlaky mezi Břeclaví a Hodonínem začnou jezdit v pravidelných intervalech. Rozšíří se také provoz autobusových linek, nadále však nemohou obsluhovat některé zastávky v nejvíce zasažených částech obcí. O změnách informovala na svém webu společnost Kordis, která provozuje Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje (IDS JMK).

Tornádo poničilo také důležitou železniční trať mezi Břeclaví a Hodonínem, provoz se na ni vracel postupně. Kromě rozšíření provozu vlaků S9 a R13 platí od středy další novinka. Cestující s jízdenkami IDS JMK mezi Starým Městem, Moravským Pískem a Brnem mohou dočasně v Břeclavi přestoupit i na vlaky EuroCity a railjet a dojet s nimi do Brna. Pro cestu jen z Břeclavi do Brna tato výhoda neplatí.

Autobusová linka 572 od středy obnoví provoz v celé trase Břeclav-Hodonín, ale s dílčími omezeními. V Moravské Nové Vsi obslouží jen zastávku Křižovatka ve Školní ulici. V Mikulčicích zastaví jen v Moravské ulici u hřbitova, kde vznikla dočasná zastávka.

Linka 573 bude opět jezdit v celé trase Břeclav-Prušánky. V Moravské Nové Vsi nezastaví u železniční stanice. Zastávka Křižovatka je pro linku 573 přesunuta na Dolní ulici.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky ČR, počasí, neštěstí, doprava, Jihomoravský, tornádo, bouře

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.