neděle 25. října 2020 Beáta

Martin Papala

Martin Papala » Články

Medici Masarykovy univerzity nastupují do nemocnic. Univerzita nechce, aby studenti kvůli výpomoci přicházeli o studium

Lékařského personálu v karanténě přibývá a nemocnice volají na pomoc při boji s koronavirem studenty medicíny. Situace je ale jiná než na jaře a studenti musí kombinovat výpomoc v nemocnicích se studiem.

Některé brněnské kluby chtějí otevřít až v březnu. Hlavní klubová sezóna se přesouvá na podzim příštího roku

Týden trvající vládní opatření v rámci boje proti koronaviru omezily provoz všech klubů, hospod a restaurací. Na rozdíl od hospod a restauraci, není možné hudební kluby provozovat přes výdejní okénko. Kluby mají v plánu zůstat návštěvníkům do...

POČASÍ NA ČTVRTEK: Během dne budou ubývat mráčky, teplota okolo patnáctky

Prostředek týdne nás ráno překvapí nízkou oblačností. Během dne se postupně obloha bude protrhávat a objeví se sluníčko. Ráno se na některých místech mohou tvořit mlhy.

Zfetovaný muž v Brně běhal po silnici, skákal pod auta a ukazoval přirození

Opilý a zfetovaný třiatřicetiletý muž se obnažoval a skákal pod kola aut. Na nebezpečnou situaci v Obřanech upozornili strážníky kolemjdoucí. Přivolaní policisté nechali muže převést na záchytku.

Více než tisíc nakažených za den. Jižní Morava eviduje rekordní přírůstek, Brno je zasaženo nejvíce

V Jihomoravském kraji přibylo za posledních 24 hodin rekordních 1115 potvrzených případů nemoci covid-19. Nejvíce v Brně, a to 449. Přibylo šestnáct úmrtí a za dva dny nově 29 hospitalizovaných. V nemocnici je celkem 331 pacientů.

POČASÍ NA ČTVRTEK: Oblačno a mírný déšť

Oproti předešlým dnům nebude déšť tak vydatný. Během dne bude zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo mrholení. Z rána se objeví na některých místech i mlhy. K večeru srážky jen ojedinělé.

Nevíme jestli přežijeme, uzavření na jaře nám vyčerpalo finance. Další uzavření už je devastační, ozývá se z brněnských podniků

Dnešním dnem začaly kvůli koronavirové epidemii platit nová opatření. Musely se zavřít všechny hospody, bary a kluby. Restaurace mohou fungovat jen přes výdejní okénka do osmi hodin večer. Opatření by měla platit do konce nouzového stavu.

Brněnský dopravní podnik reaguje na nová opatření a omezuje spoje

Dopravní podnik města Brna (DPMB) reaguje na vládní nařízení a pokles cestujících. Od čtrnáctého října ruší školní spoje, od devatenáctého října čeká na cestující omezení ostatních linek.

Řidič uháněl stovkou přes Bohunice, údajně spěchal do práce

V noci na sobotu zastavila hlídka jednatřicetiletého muže, který ignoroval padesátku a se svým vozidlem se řítil Jihlavskou ulicí rychlostí sto dva kilometrů v hodině. Své nebezpečně jízdy si řidič byl vědom.

Příliv bezdomovců se nedal vydržet, je konec, říká provozovatelka café Plovárna

Před dvěma lety park na Mendlově náměstí ožil. Vystavěla se nová zeleň, lavičky, nová zastávka hromadné dopravy, ale hlavně kavárna Plovárna a veřejné toalety. Dnes místo Brňáků chodí do parku odpočívat bezdomovci.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.