čtvrtek 13. května 2021 Servác

VIDEO: Dvojice kapsářů, která řádila okolo hlavního nádraží je pod zámkem. Policie varuje před podobnými útoky

Policisté varují, aby lidé dbali zvýšené pozornosti mezi svátky, kdy kapsáři jsou mnohem více aktivní. Policistům se za pomoci kamer podařilo vypátrat a usvědčit dvojici kapsářů, kteří operovali na brněnském hlavním nedraží.

Kriminalisté odvedli pořádný kus práce, když se jim v minulých dnech podařilo vystopovat a usvědčit dvojici kapsářů. Dvojice působila v okolí brněnského hlavního nádraží, kde na vlakových nástupištích, v podchodu brněnského dopravního a obchodního uzlu i na tramvajových zastávkách okrádali cestující.

Dvojice byla také velmi aktivní. Policie čtyřiadvacetiletému muži prokázala jenom za minulý měsíc šestnáct krádeží. V minulých měsících ale také nezahálel a bylo mu prokázáno šestadvacet kapesních krádeží, kdy mu v mnoha případech asistovala o čtyři roky mladší žena. „Vedle toho také policistům přiznal i několik krádeží řetízků, které poškozeným v létě strhl z krku. To vše stihl za období od dubna, kdy byl právě pro majetkovou trestnou činnost ve vězení,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Okolo nádraží také operoval ještě další kapsář. Osmadvacetiletému muži se od září, kdy se vrátil z výkonu trestu, podařilo okrást čtyři lidi. Těm ukradl věci z batohu a způsobil škodu za nejméně třicet tisíc korun. „Oba muži jsou pro své skutky stíhaní vazebně. Kriminalisté předpokládají, že výčet jejich skutků ještě není konečný,“ dodává Malášek.

V předvánočním čase policejní preventisté upozorňují, že místa, kde oba pachatelé působili, jsou typická právě pro činnost kapsářů. Přidávají rovněž zásady, jak se chránit proti krádežím a zásady bezpečného nakupování:

  • Vyhýbejte se tlačenicím.
  • Svá zavazadla nikdy nespouštějte z očí a nenechávejte bez dozoru.
  • Nenoste peníze, doklady a jiné cennosti v batohu na zádech.
  • Kabelku nebo tašku přes rameno nenechávejte viset na zádech, chraňte ji rukou na boku nebo na břiše a vždy ji mějte uzavřenou.
  • Nenoste peněženku a jiné doklady v zadní kapse kalhot
  • Snažte se u sebe nosit jen tolik peněz, kolik skutečně potřebujete. Peněženku a doklady noste odděleně.
  • Při nakupování neukládejte své tašky s penězi a doklady do nákupních vozíků.
  • Pokud zjistíte, že jste byli okradeni, co nejdříve kontaktujte Policii České republiky.      
  • Pokud vám byla odcizena platební karta, ihned zablokujte účet.
  • Pokud vám byly odcizeny klíče od domu a osobní doklady, co nejrychleji učiňte opatření proti vykradení domu a zneužití dokladů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR

Štítky kapsáři, policie, hlavní nádraží, krádeže

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.