pondělí 16. prosince 2019 Albína

Jiří Prýgl

Jiří Prýgl » Články

Kostel svatého Jakuba čekají opravy

pátek, 9. ledna 2015, 14:54Společnost

Kostel svatého Jakuba čekají opravy

Chrám v centru Brna bude po několika desetiletích kvůli rekonstrukci vadné elektroinstalace od pondělí 12. ledna až do konce srpna úplně uzavřen. I když tam řemeslníci před pětačtyřiceti lety malovali, zůstal tehdy otevřený.

Primátor se na Nové radnici setkal s hejtmanem

Poprvé od svého zvolení 25. listopadu minulého roku se dnes na Nové radnici setkal primátor města Brna Petr Vokřál s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Hlavními tématy diskuze byly doprava, územní plánování, vícezdrojové financování kultury...

Radnice chce zlepšit kvalitu ovzduší ve městě

Nové vedení magistrátu chce ještě letos začít zavádět opatření, která povedou ke zlepšení ovzduší ve městě. Zároveň chce lépe informovat o tom, co mají lidé dělat, pokud dojde k jeho zhoršení.

Elektronický zápis do školek bude už v celém Brně

Pro školní rok 2015/2016 se k elektronické podpoře zápisu dětí do předškolních zařízení přidávají také mateřské školy v největší městské části Brno-střed. Zúčastní se ho tedy dva roky od jeho zavedení všech 137 mateřských škol ve městě.

Brno přivítá nový rok pestrou nabídkou akcí

Každý, kdo nebude chtít po Silvestru dlouho vyspávat, si bude moci 1. ledna vybrat podle aktuální nálady a kondice z mnoha akcí a programů. Sportem počínaje a kulturou konče.

Vědci odcestovali do Antarktidy tentokrát za tučňáky

Na již devátou expedici do Antarktidy se dnes vydali experti brněnské Masarykovy univerzity. Na polární stanici Johanna Gregora Mendela, vybudovanou na ostrově Jamese Rosse, bude po dva měsíce pracovat 15 odborníků a techniků, mezi nimi i sedm...

Vánoc na brněnské radnici si užívaly stovky dětí i dospělých

Nová radnice už dlouho takový nápor nezažila. Na akci Vánoce na brněnské radnici přicházely už od dopoledne davy dětí spolu s rodiči nebo seniory. Postupně se na pódiu střídali herci, tanečníci a zpěváci z brněnských divadel, mezi návštěvníky...

Lidé vybírají v anketě nového hlasatele zastávek

Stejným způsobem jako při výběru vánočního stromu mají nyní cestující možnost prostřednictvím ankety dát hlasy tomu, koho by rádi slyšeli ve vozidlech MHD při hlášení zastávek.

Na Novou radnici vstoupí v úterý Vánoce

pondělí, 22. prosince 2014, 16:05Kultura

Na Novou radnici vstoupí v úterý Vánoce

Letos již po dvaadvacáté, den před Štědrým dnem, se brněnská Nová radnice otevře veřejnosti. Celodenní akce nazvaná Vánoce na brněnské radnici i tentokrát nabídne dětem i dospělým bohatý program.

Zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2015

Po obšírné přibližně dvouhodinové diskuzi schválili dnes odpoledne zastupitelé rozpočet Brna na příští rok. Z 51 přítomných získal podporu 32 hlasů, nikdo nebyl proti, zdrželo se 19 opozičních zastupitelů.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.