Brno přivítá nový rok pestrou nabídkou akcí

Každý, kdo nebude chtít po Silvestru dlouho vyspávat, si bude moci 1. ledna vybrat podle aktuální nálady a kondice z mnoha akcí a programů. Sportem počínaje a kulturou konče.

Už tradičně vyjede v 10 hodin z náměstí Svobody peloton cyklistů na Brněnskou přehradu. A kdo se vydá právě tímto směrem, do Bystrce, určitě by si neměl nechat ujít oblíbené komentované krmení zvířat, a to až do 15 hodin.

V brněnské poledne, tedy v 11 hodin, se z věže Staré radnice rozezní tradiční novoroční troubení. Zároveň bude vyhlídková věž zpřístupněna do 16.30 hodin za zvýhodněné vstupné.

Při procházce městem nabízejí kulturní instituce celou řadu zajímavých výstav a expozic. Přístupný bude mimo jiné Mincmistrovský sklep pod Novou radnicí nebo Mendelianum v Biskupském dvoře.

V 16 hodin se pak v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí uskuteční novoroční bohoslužba a o dvě hodiny později bude z hradu Špilberk odpálen ohňostroj. Tentokrát s podtitulem Odkazy obránců Brna, věnovaný nadcházejícímu 370. výročí úspěšné obrany města proti Švédům.

Milovníci kultury a zejména vážné hudby si jistě nenechají ujít slavnostní koncert v podání brněnských filharmoniků, který začne ve 20 hodin v Janáčkově divadle.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Brno, silvestr, kultura, Nanebevzetí Panny Marie, nový rok, Brněnská přehrada, Bystrc, Janáčkovo divadlo, Mincmistrovský sklep, Špilberk

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.