Recidivista kradl po Brně vše, co mělo hodnotu. Škoda přesáhla 650 tisíc korun

Brněnští kriminalisté dopadli dvaačtyřicetiletého recidivistu, který několik měsíců kradl po městě především drahá jízdní kola, ale i další cenné věci. Jen krátce po propuštění z vězení měl spáchat osmnáct krádeží se škodou nejméně 650 tisíc korun. Jeho řádění skončilo ve chvíli, kdy ho policisté zadrželi přímo při pokusu o další krádež.

Brněnští kriminalisté dopadli muže, který podle nich několik měsíců kradl po městě vše, co mělo nějakou hodnotu. Nejčastěji se zaměřoval na drahá jízdní kola, nepohrdl ale ani dalším majetkem. Na konci června jeho řádění ukončilo zadržení kriminalisty z třetího oddělení.

Podle policie si dvaačtyřicetiletý recidivista prodejem odcizených věcí vydělával na živobytí i drogy. Jen několik měsíců po propuštění z vězení měl spáchat osmnáct krádeží, při nichž způsobil škodu nejméně 650 tisíc korun.

„Vyčíslená částka navíc nemusí být konečná, kriminalisté jej podezřívají z dalších případů majetkové trestné činnosti,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Poslední pokus o krádež už mu nevyšel. Kriminalisté byli muži na stopě a zadrželi ho přímo v podzemních garážích, kde se podle policie chystal odcizit další jízdní kolo. Připravené měl i pákové kleště na přestřižení zámku.

„Po zadržení tak ani nezapíral a ke krádežím se doznal. Muž je nyní stíhán vazebně, případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ zakončil Chaloupka.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky PČR, policie, zloděj, Brno

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.