středa 27. května 2020 Valdemar

V Boskovicích na Blanensku zřejmě od ledna 2016 zakážou hazard

Boskovice na Blanensku zřejmě od ledna 2016 zakážou hazard ve městě. Radnice připravuje vyhlášku, kterou by dále nesměly být na území města provozovány herní automaty a videoloterijní terminály. Řekl to mluvčí městského úřadu Jaroslav Parma. Loni město jako podíl z hazardu získalo kolem sedmi milionů korun.

Boskovice mají přes 14.000 obyvatel, přičemž ve městě je zhruba deset provozoven s automaty a videoloterijními terminály.

"Členové současné radniční koalice jsou pro úplný zákaz hazardu. Vyhláška by měla být hotova do léta a její projednávání v zastupitelstvu lze očekávat v listopadu," uvedl Parma.

Příspěvky do městské pokladny ze zisku z hazardu jsou podle něj pro radnici významné, představitelé města se ale shodují na tom, že Boskovice se bez nich obejdou. Z příspěvků podporují kulturu.

Jako první na jižní Moravě zakázalo hazard od 1. listopadu 2013 Blansko. Ročně z něj získávalo sedm až deset milionů korun. Podle odhadů ročně lidé na automatech a terminálech ve městě utratili až 200 milionů korun. Radní hazard zakázali s tím, že způsobuje sociální problémy v rodinách notorických hráčů.

K Blansku se pak přidala další města. Jiná, jako například Vyškov, alespoň vymezila místa, kde herny ve městě nechtějí. Vedení Jihomoravského kraje před časem vyzvalo starosty a radní v regionu, aby ve svých městech a obcích hazard buď zcela zakázali nebo jej výrazně omezili.

Zdroj: ČTK

Štítky hazard, boskovice, zákaz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.