neděle 24. října 2021 Nina

Dvě kasina v Brně-střed mají výjimku pro provoz hracích automatů

Zastupitelé městské části Brno-střed dnes schválili pro dvě kasina v centru města výjimku, která jim umožní provozovat hrací automaty. Týká se to kasina v hotelu Grand a provozovny v Křenové ulici.

Pro ostatní podniky platí plošný zákaz hazardu. Podle starosty Brna-střed Libora Šťástky (ODS) platí v podnicích, které dostaly výjimku, přísnější režim.

"Provozovny identifikují návštěvníky, vedou jejich evidenci a mají bezpečnostní systém," uvedl Šťástka. Původně navrhoval, aby výjimku dostalo devět kasin, sedm z nich však nevyhovovalo. "Nesplňovaly zákonné podmínky," podotkl starosta.

Kasino v hotelu Grand žádné automaty nemá, Šťástka však nevyloučil, že se může situace změnit. V provozovně v Křenové ulici je 59 automatů, ale počet se na základě udělení výjimky může zvýšit. "Hazard můžeme regulovat tím, že stanovíme, nebo vyloučíme místa, na kterých bude. Nemyslím si však, že lze určit přesný počet přístrojů," uvedl Šťástka. Zároveň však upozornil na to, že v případě nepřiměřeného zvyšování počtu automatů může zastupitelstvo zamezit nárůstu novelou vyhlášky.

Radnice Brna-střed původně počítala s výjimkou pro desítku kasin, což kritizovala občanské sdružení Brnění, které proti automatům ve městě dlouhodobě bojuje. Podle jeho zástupců by se v takovém případě vrátilo do centra téměř 500 automatů.

Zdroj ČTK

Štítky kasina, Brno, Admiral, Grand, povolení, zastupitelstvo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.