pondělí 28. září 2020 Václav

Nemocnice na jižní Moravě kvůli koronaviru postupně zavádí zákaz návštěv

Nemocnice v Kyjově, Břeclavi a Hodoníně zakazují kvůli koronaviru návštěvy. Uvedl to krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO). Od pondělí se k nim přidá znojemská nemocnice, uvedla její mluvčí Petra Veselá. Podle Vojty je možné, že se v pondělí přidají i další krajské nemocnice. Kraj jich zřizuje devět. Ve fakultních nemocnicích zatím zákaz návštěv nebude.

Ke zpřísnění opatření přistoupily některé organizace v zemi poté, co začal narůstat počet případů covidu-19. V týdnu bylo v ČR denně více než 200 nových potvrzených případů nemoci.

Do nemocnic opět s rouškou

Nemocnice opět zavádějí povinné nošení roušek. „Na základě posledního opatření ministerstva zdravotnictví to bylo povinné pouze pro návštěvy a personál pečující o pacienty. Nyní to ale platí pro všechny," uvedla mluvčí znojemské nemocnice.

Výjimkou bude jen otcové u porodu

Nemocnice také přistoupí k zákazu návštěv. „S ohledem na vývoj hygienicko-epidemiologické situace jsme se rozhodli vyhlásit od pondělí zákaz návštěv s výjimkou otců u porodu a po porodu, kde budou nadále platit přísné hygienické podmínky," řekl ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík. Nemocnice denně testuje asi 25 lidí, mezi kterými se objevují pozitivní výsledky. Podle Pavlíka by lidé měli přicházet na odběrová místa vždy chráněni rouškou nebo šátkem.

Zákaz návštěv platí ihned v kyjovské nemocnici. Podle jejího mluvčího Filia Zdražila mají výjimku otcové u porodu a návštěvy u nezletilých pacientů. „V jejich případě platí návštěvní termíny ve středu, o víkendech a svátcích v čase mezi 14:00 a 16:00," poznamenal Zdražil.

Brněnské nemocnice zákazy zatím nezavedly

Naopak Fakultní nemocnice Brno zatím k zákazu návštěv nepřistupuje, má je každý den. Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně má zatím návštěvy povolené v neděli a středu. Kraj zřizuje nemocnice v Kyjově, Znojmě, Břeclavi, Hodoníně, Vyškově, Ivančicích, Hustopečích, Letovicích a Tišnově.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky nemocnice, návštěvy, zákaz, koronavirus, roušky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.