čtvrtek 23. září 2021 Berta

V Brně havarovala tramvaj s osobním autem, jeho řidič je těžce zraněný

, aktualizováno 9. září 2021, 13:40

Jihomoravští hasiči dnes dopoledne zasahovali na brněnské ulici Lidická. Na místě havaroval tramvajový vůz s osobním automobilem, řidič auta je těžce zraněný.

Havarovanou tramvají byl vůz linky 1, který jel směrem na Řečkovice. Tramvajový provoz kvůli nehodě asi hodinu stál. U incidentu asistovali také záchranáři a policisté. „Jednu osobu vyprošťujeme,“ uvedl před devátou hodinou dopolední mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místě zdravotníci ošetřili těžce zraněného pětačtyřicetiletého řidiče auta. „Muž byl při vědomí, zdravotníci mu poskytli kyslíkovou terapii, zaléčili jej a zafixovali za pomoci vakuové matrace. Poté jej převezli k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Podle mluvčího brněnských policistů Davida Chaloupky k nešťastné události došlo při odbočování řidiče automobilu přes tramvajový pás. „Při tomto manévru zřejmě přehlédl tramvaj, která jela ve stejném směru z centra města, a došlo ke střetu," řekl Chaloupka.

Případ nadále sledujeme a aktualizujeme.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS JMK

Štítky nehoda, tramvaj, doprava, auto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

mluvčí chaloupka by měl říct "celou" informaci, a sice, že: řidič odbočoval tam, kde odbočovat NESMÍ.

pátek, 10. září 2021, 19:34

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.