pondělí 8. března 2021 Gabriela

Rekonstrukce vodovodu odřízne centrum Blanska od dopravy

Řidiči v Blansku se musí obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. V centru okresního města vypukne za necelý měsíc očekávaná rekonstrukce vodovodu. Po dobu prací se lokalita motoristům na více než čtvrt roku uzavře. Opravy se dotknou vozovky i chodníků.

Rozsáhlá rekonstrukce vodovodu a na ni navazují oprava páteřních tahů v centru Blanska odstartuje 10. března, kdy začně úplná uzavírka pro dopravu. Povolení k vjezdu budou mít jen stavaři či záchranné složky. 

Současný vodovod je na hranici životnosti, proto Svazek plánuje rekonstrukci části kanalizace, vodovodu i vodovodních přípojek. Rozhodli jsme se tuto dlouhodobě plánovanou opravu využít a na opravu vodovodu navázat pokládkou nového asfaltového povrchu, výměnou přídlažeb a v některých místech také novými povrchy chodníků,“ popsal starosta Blanska Jiří Crha (ODS).

Ochromené centrum 

Plánována uzavírka týká hned několika blanenských ulic. Dělníci se vrhnou například do Bezručovy ulice od výjezdu z okružní křižovatky s ulicí Dvorská směrem do centra, náměstí Svobody i Seifertovy ulice v úseku od křižovatky s Dolní Palavou po křižovatku s náměstím Svobody. Dopravní omezení bude také Rožmitálově ulici v úseku od náměstí Svobody po budovu městské knihovny a na ni navazující úsek náměstí Republiky až po zpomalovací pruh u Wanklova náměstí. 

V provozu i během rekonstrukce zůstane vjezd a výjezd na horní parkoviště na náměstí Republiky u Poduklí. Uzavřené části průtahu centrem budou řidiči osobních vozidel muset objet, ze Seifertovy ulice bude osobními automobily možné projet ulicí Dolní Palava na ulici Dvorskou a zpět na kruhový objezd Dvorská x Bezručova. Z kruhového objezdu na Sadové ulici povede objízdná trasa Smetanovou ulicí na Poříčí a dále ulicí Mlýnskou,“ popsala vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková

Omezení cestujících

S omezením musí počítat také cestující autobusových linek, které budou odjíždět z jiných zastávek. „Z náměstí Svobody proto bude náhradní autobusová zastávka přemístěna na Dvorskou ulici naproti stávající zastávce u Galerie města Blanska, zastávka Seifertova se přemístí na autobusovou zastávku Poříčí naproti úřadu práce, autobusová zastávka z náměstí Republiky bude přesunuta na ulici Sadovou vedle parku,“ uvedla mluvčí blanenské radnice Pavla Komárková

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Google maps

Štítky Blansko, Uzavírka, Doprava, Rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.