úterý 18. února 2020 Gizela

Na jižní Moravě začnou příští týden tři železniční výluky

Na jižní Moravě začnou v úterý dvě desetidenní výluky na tratích z Hrušovan nad Jevišovkou do Rakšic na Znojemsku a z Boskovic do Velkých Opatovic na Blanensku. Ve čtvrtek začne další výluka mezi Grešlovým Mýtem na Znojemsku a Moravskými Budějovicemi na Třebíčsku, která skončí až 30. září. Cestující budou ve všech případech vozit místo vlaků autobusy, vyplývá z informaci společnosti Kordis JMK, která koordinuje hromadnou dopravu v kraji.

Na trati mezi Hrušovany a Rakšicemi budou autobusy zastavovat ve většině případů na zastávkách autobusů v centru obcí, v Hrušovanech a Rakšicích zastaví u nádraží a v Bohuticích na křižovatce u restaurace. Vlaky a autobusy budou jezdit podle speciálního výlukového jízdního řádu.

Mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi budou autobusy s výjimkou Šebetova zastavovat u vlakových stanic či zastávek a v Šebetově zastaví v obci. Autobusy budou odjíždět podle pravidelného jízdního řádu jako vlaky.

Mezi Grešlovým Mýtem a Budějovicemi zastaví autobusy také u vlakových zastávek, výjimkou je obec Vesce, kde bude obsloužena autobusová zastávka. Vlaky a autobusy pojedou podle výlukového jízdního řádu.

Výlukové jízdní řády lze nalézt buď na webu Českých drah, nebo na webu Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

 

Autoři | Foto ČD

Štítky ČR, železnice, Jihomoravský, výluky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.