pátek 29. května 2020 Maxim

Zprávy

JazzFestBrno se přehoupl do druhé poloviny

středa, 17. dubna 2013, 13:27Kultura

JazzFestBrno se přehoupl do druhé poloviny

Největší jarní hudební festival JazzFestBrno má za sebou pět koncertních večerů a do moravské metropole míří další hvězdná jména současné světové jazzové scény.

Město vyčlenilo na zlepšení cyklodopravy pět milionů

Brno se letos chystá investovat do cyklodopravy pět milionů korun, za tři roky to bude dohromady 28 milionů. Půjde především o zprůjezdnění dosud jednosměrných ulic, možnost vjezdu pro cyklisty tam, kde byl zákaz vjezdu, a vyznačení cyklopruhů.

Kameňák pokryly fialové koberce konikleců

Jen pár desítek metrů nad panelovým sídlištěm Kamenný vrch v Novém Lískovci se nachází stejnojmenná přírodní rezervace lidově nazývaná Kameňák. A právě v těchto jarních dnech je nejpozoruhodnější a nejnavštěvovanější. Rozkvetly tu tisíce...

Brňané podávají návrhy na pojmenování uličky u Petrova

Na pojmenování brněnské uličky u Petrova, která se měla podle původního nápadu jmenovat po Václavu Havlovi, vznikají další návrhy. Zatím jsou oficiálně tři - po bývalém prezidentovi, přírodovědci Janu Calábkovi nebo Carlu Andrém, který přišel s...

V Brně vznikne ubytovna pro neplatiče nájmu

Ve městě vznikne ubytovna pro neplatiče nájmu, zejména pro rodiny s dětmi. Městská část Brno-sever tak chce řešit situaci lidí, kteří dlouhodobě neplatí nájem a má soudní příkaz k jejich vystěhování.

O post ředitele Národního divadla se ucházejí už jen tři lidé

Do druhého kola výběrového řízení na ředitele Národního divadla Brno postoupili tři lidé. Komise je vybrala dnes z celkových sedmi uchazečů. Druhé kolo se uskuteční 23. dubna, komise pak radním doporučí nejvhodnějšího kandidáta.

Poliklinika Zahradníkova se po letech dočká oprav

Zatímco ještě před čtyřmi lety to vypadalo, že dojde k úplnému zrušení nebo neřízené privatizaci městské polikliniky v Zahradníkově ulici, nyní se situace radikálně mění.

Insolvenční soud poslal Farmu Bolka Polívky do konkurzu

Brněnský krajský soud poslal Farmu Bolka Polívky do konkurzu. Podle insolvenčního soudu jde o jediné možné řešení. Insolvenční správce eviduje 55 pohledávek věřitelů, kterým farma dluží 56,3 milionu korun.

Knihovna Jiřího Mahena projde rekonstrukcí

Knihovna Jiřího Mahena v Brně, největší veřejná městská knihovna na Moravě, projde rekonstrukcí za 25,7 milionu korun. Chce zlepšit zejména služby pro veřejnost.

Sály Staré radnice ozdobí květiny

pátek, 12. dubna 2013, 15:50Kultura

Sály Staré radnice ozdobí květiny

S příchodem jara se naplno rozbíhá i nová turistická sezona. Ta v Brně bude slavnostně zahájena tuto sobotu 13. dubna po dvou letech opět v historických prostorách nově zrekonstruované Staré radnice.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.