sobota 20. srpna 2022 Bernard

Máte po srandě, řekli notoričce ze Znojma strážníci a sebrali jí petky s vínem

Výchovný políček uštědřili ve Znojmě těžko napravitelné ženě, která ve veřejném prostranství s chutí popíjela alkohol. Netušila ale, že její popíjení neušlo pozornosti městské policie. Operační středisko sledovalo počínání opilé na kamerách a brzy vyslalo do terénu hlídku, jež jí sebrala dvě petky plné vína.

Strážníkům byla dáma hned povědomá. Aby také ne. V poslední době má na kontě hned několik vroubků, a tak hlídce došla trpělivost a využila nové pravomoci, kterou jí přiřkla radnice. Má možnost v odůvodnitelných případech sebrat potížistům alkohol.

Za poslední dva měsíce s ženou řešili strážníci šest událostí, jejichž společnou linkou bylo porušování veřejného pořádku. Strážníci tak byli v tomto případě nekompromisní, využili svého oprávnění a odňali jí dvě pet lahve s alkoholem,“ popsali znojemští strážníci případ. 

Ve znojemských ulicích chceme pořádek, hlásí vedení jihomoravské města. Dopomoci k tomu má nově schválená vyhláška, která umožňuje městské policii zabavovat lidem alkohol. Radnice si od opatření slibuje, že sebraná lahvinka zabolí potížisty...

Ve Znojmě platí nová pravidla poslední dva měsíce. Hlídky vyráží do oblastí, kde si posvěcují na konzumenty alkoholu ve veřejném prostranství, kteří nerespektují obecnou vyhláška. Předpis zakazuje lidem popíjet v některých lokalitách, na což dohlíží právě městská policie. „Vnímáme tento krok velmi pozitivně. Na některé delikventy pokuty nezabírají a odejmutí alkoholu pro ně bude větší postih než samotná pokuta,“ řekl už dříve Petr Hladký, ředitel Městské policie Znojmo.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Znojmo

Štítky Znojmo, Alkohol, Zabavení, Strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Hercík

Vnímám to jako podporu prodejcům, ale zákaz konzumace. Nebo jim je vyplácena částka z nákupu ?

sobota, 4. června 2022, 16:50

Baron Kocharovski

klucííí, přijeďte do brna! tady je ČERNO I VE DNE (a měšťáci jsou zalezlí, neb jsou strachy POSR***! :-DDD NEGRAMOTNÉ BRIKETY JSOU CHYTŘEJŠÍ NEŽE CELÁ BRNĚNSKÁ RADNICE! :-DDD

pátek, 3. června 2022, 16:38

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.