pondělí 25. května 2020 Viola

Basket: Na úvodní euroligovou odvetu přijede do Brna Šoproň

Ve středu 15. ledna hostí brněnské basketbalistky v rámci 7. kola Euroligy tým ze Šoproně. Právě s ním odstartoval IMOS aktuální ročník soutěže prohrou 67:73, i když po většinu zápasu sahal po vítězství. Maďarský celek i poté prokázal, že nechce patřit ke spodním týmům tabulky. Prohrál sice v Turecku i Orenburgu a nestačil doma na Krakov, v předchozích dvou kolech si ale naopak vyšláply basketbalistky Šoproně nejprve na Montpellier a poté i v Madridu na tamní Rivas.

Šoproň pro nás rozhodně není už tradičně lehký soupeř a vzhledem i ke zdravotním problémům našich hráček to bude nesmírně těžké utkání,“ zhodnotil vyhlídky před zápasem trenér Jan Bobrovský, který bude mít k dispozici jen devět hráček. Aneta Mainclová a Danielle Hamilton jsou totiž v nemocnici se střevní chřipkou. Alena Hanušová má navíc problémy s achilovkou a lýtko stále trápí rozehrávačku Ivanu Jalčovou.

To soupeřky naopak posílily o chorvatskou rozehrávačku Ivu Ciglar, která přestoupila ze Záhřebu. Ulehčí tak vytíženosti dosud nejúspěšnější střelkyně Šoproně Žsófii Fegyverneky, která drží průměr 15 bodů na zápas a na hřišti tráví vždy více než 30 minut. Těsně za ní figuruje ve statistikách Američanka Tianna Hawkins, která s celkovým číslem 87 zaostává za svou spoluhráčkou jen o tři střelecké body. K této dvojici se s téměř sedmi doskoky na zápas přidává ještě srbská pivotka Sara Krnjic

Určitě začneme se stejným přístupem, jako v Šoproni, kde jsme se jich nebáli. Začneme tlačit v obraně a pokusíme se hrát rychlé protiútoky. Musíme se více zaměit na Žofku, která je mozkem jejich hry. Pokud ji ubráníme, můžeme pomýšlet na vítězství,“ řekla Alena Hanušová, která se v Maďarsku blýskla 27 body.

V historii Euroligy, kterou Šoproň hraje nepřetržitě od roku 2000, dosáhl maďarský celek svého nejlepšího umístění v roce 2009, kdy byl čtvrtý. V současnosti také hraje Středoevropskou ligu, ve které drží aktuálně druhou příčku s bilancí 12-4.

Ve vyrovnané skupině B, kde kromě dominujícího Fenerbahce dělí další týmy jediný bod, znamená zápas Brna se Šoproní souboj o střed tabulky. V ní nyní drží Maďarky průběžnou čtvrtou příčku, IMOS je i kvůli horšímu poměru bodů sedmý. „Určitě to bude klíčové utkání pro postup ze skupiny. Kromě Šoproně už hrajeme jen jedno utkání doma s Madridem a venku zatím nejsme tak bojovní,“ řekl Bobrovský.

Utkání, které v přímém přenosu odvysílá také Česká televize, začíná v hale Rosnička 15. ledna v 18 hodin. Diváci se na místě budou mít možnost setkat s desetiletým Míšou Stuchlíkem z Brna, který od narození trpí neléčitelnou genetickou poruchou DMD. Na podporu každodenní péče o něj mohou příchozí zakoupit hliněnou píšťalku za 50,- Kč. Basketbalový klub IMOS Brno se touto formou zapojil do projektu Sportovci pomáhají, jehož cílem je upozornit na onemocnění svalovou dystrofií Duchennova typu (DMD) a zároveň získat finanční prostředky na pomoc takto postiženým dětem.

Štítky basketbal, brno, imos, šoproň, euroliga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.