pondělí 4. července 2022 Prokop

Fotbalisté Zbrojovky zahájili výstavou oslavy 100 let klubu

Program oslav stého výročí založení SK Židenice, předchůdce fotbalové Zbrojovky Brno, odstartoval v sobotu vpodvečer slavnostním otevřením výstavy v obchodním centru Vaňkovka. Vrcholem oslav bude 8. června slavnostní večer spojený s oceněním padesáti legend klubu.

O den později se uskuteční přátelské utkání se Slovanem Bratislava. V historii získali fotbalisté Zbrojovky mistrovský titul jen v roce 1978 pod vedením kouče Josefa Masopusta, pravidelně však patřili mezi nejlepší kluby v republice.

Součástí sobotní akce, které se zúčastnili i bývalí reprezentanti Karel Kroupa, Rostislav Václavíček a René Wagner, byl křest knihy autorů Antonína Zabloudila a Františka Čapky "100 let fotbalového klubu Zbrojovka Brno".

Kniha mapuje dlouhou historii klubu. Připomíná i to, že za Zbrojovku hrával na sklonku své kariéry proslulý kanonýr Pepi Bican a během první světové války byl krátce jejím brankářem i slavný komik Vlasta Burian.

„Dlouhá historie provázená řadou úspěchů je pro současné vedení klubu velkou výzvou a motivací vrátit brněnský fotbal opět na výsluní,“ uvedl při zahájení výstavy sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela.

Vedle úspěchů ale století brněnského fotbalu provázela také období pádů. Jedna z hlubokých krizí potkala Zbrojovku v roce 1983 po sestupu do druhé ligy, kde zůstala dlouhých sedm let.

Zdroj: ČTK
Foto: www.fczbrno.cz

Štítky Zbrojovka Brno, výročí, oslavy, sto let, Josef Masopust

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.