Počasí dnes21 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Pachatelem vraždy chlapce z Dubňan je podle policie 14letý hoch

Pachatelem vraždy patnáctiletého chlapce z Dubňan na Hodonínsku je podle vyšetřovatelů o rok mladší hoch. Policistům se podařilo případ objasnit, vzhledem k věku poškozeného i pachatele však nemohou poskytovat žádné bližší informace. Dnes to řekla policejní mluvčí Petra Vedrová.

Čtrnáctiletý chlapec není trestně odpovědný, nemůže proto stanout před běžným soudem ani skončit ve vězení pro dospělé. Zákony ale umožňují uložit například výchovná opatření. Vedrová nesdělila, zda je domnělý pachatel nyní na svobodě, nebo v rukou policie. Pouze uvedla, že policie "provádí úkony".

O dalším postupu budou podle Vedrové rozhodovat orgány sociálně-právní ochrany dětí. Pokud je pachatel z Dubňan, což policie nepotvrdila ani nevyvrátila, spadal by do kompetencí hodonínského městského úřadu.

Starosta Dubňan František Tříska přivítal to, že se policii podařilo poměrně rychle případ objasnit. Atmosféru v obci prý smrt chlapce poznamenala. "Spíš než strach to však byl takový smutek a rozčarování," řekl Tříska.

Ostatky patnáctiletého chlapce našel kolemjdoucí 10. srpna u rybníka nedaleko Dubňan. Podle lékaře mladík zemřel násilnou smrtí. Zpočátku nebylo jasné, zda je obětí vraždy, ublížení na zdraví nebo nehody. Z dnešního vyjádření Vedrové už vyplývá, že to byla vražda.

Média postupně zveřejnila několik možných verzí případu, často protichůdných. Podle názorů lidí z Dubňan mohly být motivem vraždy například drogy. Podle neoficiálních informací nebyl vrah kamarádem oběti.

ČTĚTE VÍCE U Dubňan se našlo tělo chlapce, který zemřel násilnou smrtí

Zdroj ČTK

Štítky vražda, Dubňany, policie, okres Hodonín, smrt, Orgán sociálně-právní ochrany dětí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pachatelem vraždy chlapce z Dubňan je podle policie 14letý hoch  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.