čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Stovky chycených migrantů za měsíc. Přijíždí jich stále více, hlásí policisté

Plné ruce práce s migranty mají v posledních týdnech jihomoravští policisté z cizineckého oddělení. Počty příchozích nelegálních běženců neustále rostou. Zatímco v květnu dorazila na jižní Moravu necelá stovka uprchlíků, za uplynulý měsíc jich přijelo bezmála 400.

Jihomoravský kraj patří dlouhodobě díky své poloze u hranic s Rakouskem či Slovenskem z hlediska migrace nejvytíženějším územním celkům v Česku. Nyní v souvislosti s letním počasím znovu vyrazili na cesty migranti, jejichž počet každý měsíc roste.

Za květen bylo běženců v rámci kraje 84, následující měsíc 165, v červenci pak 383. Policisté hlídkují na zelené hranici, i na hraničních přechodech. Využíváme i technické prostředky: detektor tlukotu srdce, vozidlo s termovizí, spolupracujeme  s leteckou službou jako drony či vrtulník,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Početná skupinka migrantů přijela na brněnské nádraží. Přivítali je policisté

Na dlouho cestu vlakem do západní Evropy se vydala skupina dvaceti mužů ze Sýrie. Výprava, jejíž součástí byli také dva Afghánci, ale neočekávaně skončila v Brně, kam nikdo z posádky nemířil. V moravské metropoli čekaly na cestující policejní...

 

Podle prvních srpnových dnů se navíc zdá, že dosavadní letošní rekord v počtu chycených uprchlíků znovu padne. Tento týden objevili vyšetřovatelé třináct migrantů v Hodoníně a na Břeclavsku u Moravské Nové Vsi či Hrušek. Další várku našli policisté na hraničním přechodě na dálnici D2. „Podařilo se zajistit tři mladé Syřany a zároveň i zadržet převaděče, který je v osobním autě převážel. Cizinec je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ dodal Šváb.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky Migrace, Nelegální, Policie, Převaděči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.