Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) dnes zahájilo v rekreačním přístavu ve Strážnici na Baťově kanále stavbu provozního zázemí. Vznikne infocentrum a prostory pro správce přístavu, díky čemuž zde bude zajištěna v hlavní turistické sezoně trvalá správa. Provoz by dle zástupců ŘVC měl i nadále fungovat bezproblémově a plynule. Hotovo by mělo být na podzim a stavba navazuje na rozšíření přístaviště před dvěma lety.
Strážnice je nejnavštěvovanějším přístavem Baťova kanálu, loni do něj zavítalo přes 700 lodí. „Nové zázemí umožní efektivnější správu přístavních služeb, koordinaci plavebního provozu a nabídne lepší vybavení pro návštěvníky i provozovatele lodní dopravy. Projekt vzniká ve spolupráci s městem, které jako spoluinvestor zastřeší terasy, zrekonstruuje vodovodní přípojku, rozšíří areálové rozvody elektřiny a základové konstrukce pro budoucí stravovací zařízení,“ uvedl ředitel ŘVC Lubomír Fojtů. Zázemí zlepší kvalitu služeb i pro turisty, kteří chodí po břehu.
Stavět se bude přes hlavní sezonu, běžný chod přístavu však nebude narušený. Náklady na stavbu jsou 8,5 milionu korun.
Na Baťově kanále, který slouží vodní turistice, se staví na více místech. U slovenské Skalice vzniká plavební komora, která umožní plout dále na jih až do Hodonína. Hotová má být také letos na podzim. Do roku 2030 má vzniknout ještě jedna plavební komora v Bělově u Otrokovic, která umožní splavnit dalších deset kilometrů až do Kroměříže v severní části kanálu. Každoroční návštěvnost se na Baťově kanále pohybuje okolo 100.000 lidí, v současnosti je splavných 53 kilometrů.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám