Ve vnitroblocích vyškovských Hraniček začala dlouho očekávaná revitalizace, která přinese nové parkovací kapacity, modernizaci chodníků, úpravy kontejnerových stanovišť a zlepšení zeleně. Práce potrvají necelé čtyři měsíce.
Ve vnitroblocích Hraniček, které se nacházejí v blízkosti Purkyňovy ulice, začala revitalizace zaměřená především na zlepšení parkovacích kapacit. První vnitroblok nabídne 35 nových parkovacích míst, většinou kolmých, druhý vnitroblok poskytne 32 parkovacích stání a třetí vnitroblok pak 29 míst. „Parkování je věčným tématem a v podobných lokalitách i opravdovou výzvou. Od investice si slibujeme, že přinese výrazné zlepšení pro všechny obyvatele ulice a usnadní jim hledání volného parkovacího stání. Zajistíme rovněž lepší přístup pro složky integrovaného záchranného systému, které v minulosti čelily problémům s průjezdem kvůli špatnému parkování,“ uvedl starosta Vyškova Karel Jurka (ODS).
Revitalizace se neomezuje pouze na rozšíření parkovacích míst. Bude zahrnovat také úpravy povrchů vozovky a chodníků, přeložky veřejného osvětlení a změny v uspořádání zemních sítí technického vybavení. Cílem celého projektu je nejen zvýšení parkovacích kapacit, ale i vytvoření příjemnějšího a zdravějšího prostředí pro obyvatele.
Místostarosta města Roman Celý (KDU-ČSL) upozornil, že v průběhu stavebních prací bude zvýšená poptávka po parkovacích místech. „Ve vzdálenosti čtyři sta metrů od oblasti bude možné parkovat na pozemcích bývalé restaurace U Prcka, které město pronajalo. Také parkoviště naproti nemocnici bývá v podvečer prakticky volné. Místní obyvatelé se tedy nemusí obávat nedostatku parkovacích míst,“ uvedl Roman Celý.
Během přípravy prací proběhlo i setkání s předsedy společenství vlastníků, kde se diskutovalo o harmonogramu a úpravách volnočasových ploch. „Každý vnitroblok bude mít jiné zaměření. Například v prostředním vnitrobloku přibude workoutová sestava a posilovací stroje,“ upřesnil místostarosta. Součástí revitalizace bude i výsadba stromů a okrasných záhonů, která je plánována na podzim. „Po dokončení stavebních prací na začátku léta se dočasně objeví proluka, než proběhne výsadba a dokončení dalších prvků,“ dodal Celý.
Celková investice do projektu činí téměř 22,4 milionu korun. „Hledali jsme kompromisní řešení, které bude výhodné jak pro životní prostředí, tak pro potřeby dopravy. Cílem je vytvořit příjemnější a zdravější prostředí pro všechny obyvatele sídliště,“ uzavřel starosta Karel Jurka.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám