Počasí dnes26 °C, zítra25 °C
Neděle 23. června 2024  |  Svátek má Zdeňka
Bez reklam

ANKETA: Dnes je Zelený čtvrtek. Dopřejete si zelené pivo?

Svatý velikonoční týden se dostává do své poloviny, dnes je Zelený čtvrtek. K obědu by se mělo přidat něco zeleného a ideálně ho zapít zeleným pivem. Podle tradice by také lidé měli posnídat pečivo s medem a zamést dům ještě před východem slunce. V takovém případe by je neměl tento rok uštknout had ani štípnout vosa.

Velikonoční Škaredá středa: Vymeťte komíny, nemračte se a na zítřejší snídani upečte jidáše

Dnes je v rámci velikonočního Svatého týdne takzvaná Škaredá nebo také Sazometná středa. Ta je na rozdíl od Modrého pondělí a Šedivého úterý v křesťanském kalendáři velice významná. Dnešní den totiž připomíná zradu Jidáše Iškariotského, který...

Dnešní den byl podle historických pramenů velice významným dnem. Po Ježíšově příchodu do Jeruzaléma a Jidášově zradě o Škaredé středě se v tento den staly hned dvě důležité události. Tou první byla Ježíšova poslední večeře. Jednalo se o takzvanou eucharistii, což je poděkování Bohu. Kristus chtěl při této příležitosti shrnout svůj dosavadní život a vyzval své učedníky, aby pokračovali v jeho stopách a pořádali mše.

Při večeři Ježíš posvětil víno a chléb a řekl, že chléb je jeho tělo a víno jeho krev. Pohár vína společně s chlebem pak podal svým učedníkům. Těm také při poslední večeři umyl nohy. Tuto událost dodnes připomíná slavný obraz Leonarda da Vinciho Poslední večeře, který je opředen mnoha legendami.

Dáte si na Zelený čtvrtek zelené pivo?

Celkem hlasovalo80 čtenářů

 Druhou událostí Zeleného čtvrtka bylo Ježíšovo zajetí, před nímž se ještě stihl pomodlit v Getsemanské zahradě. 

Obřady pro věřící 

Na Zelený čtvrtek probíhají obřady jak v katedrálách, tak ve farních kostelích. Při dopoledních obřadech se v katedrálách setkávají biskupové a obnovují své sliby. Poté se světí oleje (křestní, biřmovací, při nemoci a posledním pomazání).

Co (ne)dělat na Zelený čtvrtek 

Zelený čtvrtek byl dnem odpuštění, kdy bývalí kající se hříšníci byli přijímáni zpět mezi věřící. Zelený se ale čtvrtku říká omylem. A to zkomolením původního německého Greinen Donnerstag, což znamená „Lkavý čtvrtek“, na Grünner Donnerstag, tedy „Zelený čtvrtek“. V dřívějších dobách v tento den hospodyně vstaly ještě před východem slunce, aby zametly celý dům. Smetí se pak odneslo na křižovatku cest, aby se v domě nedržely blechy. Někde se zvonilo paličkou o hmoždíř, aby se v domě nedržel hmyz a myši. Hospodářům se radilo v tento den zasít len a hrách, protože co bylo na Zelený čtvrtek zaseté, to dobře prospívalo.

Lidé by se dnes mezi sebou neměli hádat a ani si od nikoho nic půjčovat. Za odměnu by se nám měly vyhnout hádky a cestu by si k nám měly najít peníze.

Zvykem také bývalo, a tento zvyk se někde drží dodnes, že biskup omýval svým kněžím nohy. Jde o odkaz na Ježíšovo gesto pokory vůči apoštolům krátce před jeho ukřižováním. 

Zvony odletí do Říma

Dnes naposledy zazní kostelní zvony, pak umlknou až do Bílé soboty, protože symbolicky odlétají do Říma. Místo zvonů se ozývají klapačky a řehtačky.

Pranostiky pro Zelený čtvrtek
- Je-li Zelený čtvrtek bílý, tak je léto teplé.
- Na Zelený čtvrtek hrachy zasívej, na Velký pátek se zemí nehýbej!

Dnes bychom měli sníst alespoň jednu zelenou potravinu, dříve se v tento den hodně jedl hrách, zelí, kopřivy a špenát. Jídlo připravené z těchto surovin mělo lidem zaručit pevné zdraví po celý rok.

Jak se dělá zelené pivo? 

K takovému jídlu samozřejmě patří i dobré pivo. Řada pivovarů pro tento den vaří speciální zelené pivo, které vzniká tradičním způsobem, jen se do mladinového kotle se spolu s chmelem během varu přidává i bylinný výluh, který vzniká louhováním několika druhů bylin včetně kopřivy v horké vodě. Právě přidané byliny zajistí pivu zelené zabarvení. Na někoho může zelené pivo působit lehce nevábným či zkaženým nebo umělým dojmem. Nenechte se ale mýlit, nejde o žádný „kekel“, nýbrž o pivařskou lahůdku. Pro dosažení typické zelené barvy se často používají kvalitní přírodní přísady s lehce bylinnou příchutí. Konkrétně je to speciální výluh ze zelených bylinek, který zelenému pivu propůjčí nejen zelenou barvu, ale také příjemně nahořklou chuť.

„Zelené pivo bych letos chtěla ochutnat." 

„Zelené pivo jsem ochutnal, ale už je to pár let zpátky. Nemůžu říct, že by mě nadchlo tak, abych na něj vzpomínal a měl potřebu si ho dát znovu, ale nebylo špatné. Určitě to předčilo některé jiné speciály, které jsem kdy zkoušel,“ popsal redakci Brněnské Drbny Vojtěch Grézl, který v Brně studuje.

„Zelené pivo jsme ještě nezkoušely, ale rády bychom ho letos konečně někde ochutnaly,“ shodují se kamarádky Michaela Černínová a Eva Grichová, které přijely před Velikonoci jihomoravskou metropoli navštívit.

„Zelené pivo jsem zkoušel několikrát a zklamalo mě, nikomu bych ho asi nedoporučil,“ svěřil se redakci Brněnské Drbny Pavel Růčka.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pivovar Starobrno

Štítky Velikonoce, tradice, svatý, týden, zelený, čtvrtek, zvyky, křesťanství, historie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

ANKETA: Dnes je Zelený čtvrtek. Dopřejete si zelené pivo?  |  Společnost  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.