úterý 2. března 2021 Anežka

Brno přispěje dvěma miliony jídelnám škol a školek, které vaří speciální diety pro děti

Jídelny, které vaří speciální diety pro žáky s bezlaktózovou, bezlepkovou nebo jinou dietou, dostanou od Brna příspěvek na provoz. Dotace zamíří do škol a školek na území města Brna a jeho městských částí. Rozhodnutí budou ještě schvalovat zastupitelé, zatím to ale vypadá, že 40 jídelen obdrží na svůj provoz dva miliony korun z městského rozpočtu.

Brno poskytne podporu školním jídelnám, mnohé děti totiž mají nařízenou speciální dietu, jejíž příprava vyžaduje čas i práci navíc. Podle primátorky Brna Markéty Vaňkové si jídellny, které se věnují přípravě takových jídel, zaslouží podporu.

Brno vyčlenilo ze svého rozpočtu 2 miliony korun pro 43 školních jídelen. Tento příspěvek je určen například na nákup speciálního kuchyňského náčiní nebo odborné literatury, která se věnuje přímo daným potravinovým intolerancím, nebo na další vzdělávání personálu. Jsme si vědomi, že se nároky na školní jídelny a jejich personál zvyšují. Naší snahou je jejich soustavná podpora a zlepšování kvality,“ dodala Markéta Vaňková.

 Konečná strategie rozdělování příspěvku záleží na množství vydaných porcí dietního jídla v jídelně. „V případě, že v roce 2021 škola vydává 1–2 porce denně, získá příspěvek 2000 korun měsíčně. Zařízení vydávající 3–4 porcí denně obdrží měsíčně 4000 korun, a pokud jídelna vaří více než 5 porcí dietního jídla, příspěvek činí 5000 korun měsíčně. Celkové náklady pro všechny školy jsou 200 tisíc korun za měsíc. Podpora bude letos vyplácena 43 školním jídelnám po dobu 10 měsíců. Město Brno přispívá na dietní stravování již od roku 2018,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Ohodnoť článek

Foto Pixabay.com | Zdroj S použitím TZ

Štítky Jídelna, dieta, brno, škola, školka, dotace, peníze

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.