pátek 23. října 2020 Teodor

Krajské nemocnice od pondělí zakážou návštěvy

Bezpečnostní rada Jihomoravského kraje rozhodla o zákazu návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory zřizovaných krajem. Doporučila zároveň stejný postup pro ostatní poskytovatele těchto služeb v celém regionu. Zákaz platí od pondělí 21. září. Uvedla to krajská mluvčí Monika Brindzáková.

V kraji se epidemická situace zhoršuje, jen za posledních 24 hodin přibylo 105 lidí s potvrzenou nemocí covid-19. Bezpečnostní rada se sešla v celém složení po několika týdnech, ve kterých pracovala jen užší část pro zdravotnictví. Hostem byl Ladislav Dušek z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno, který představil aktuální čísla a předpokládané predikce.

„Členové rady velmi přivítali prezentaci profesora Duška, který nabídl i další spolupráci při optimalizaci informačního systému v rámci COVID-19. Budeme samozřejmě jako kraj očekávat, jaká nařízení padnou v nejbližších hodinách a dnech ze strany Vlády ČR a v dalších dnech budeme podle nich postupovat, a také jsme připraveni reagovat na další vývoj epidemiologické situace v regionu. Dohodli jsme, že se bezpečnostní rada bude opět scházet v kratších intervalech, aby mohla operativně reagovat," uvedl hejtman Bohumil Šimek (ANO).

K zákazu návštěv v krajských nemocnicích a domovech pro seniory rada podle mluvčí přistoupila na základě Duškovy prezentace a po diskusi všech členů bezpečnostní rady včetně zástupců brněnských fakultních nemocnic, krajské hygieny, armády a ostatních členů integrovaného záchranného systému.

V kraji vzniknou nová odběrová místa

Od příštího týdne otevře Jihomoravský kraj také dvě nová odběrová místa ve svých nemocnicích. Nemocnice Břeclav bude odebírat vzorky v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00, rezervace je přes online rezervační systém na adrese http://covid.nembv.cz/.

Nemocnice Kyjov bude odebírat v úterý a ve čtvrtek od 7:00 do 12:00, rezervace je možná na telefonním čísle 724 488 001. Místa jsou určena pro pěší příchozí, nepůjde o odběrové místo pro vjezd osobním automobilem. Obě nemocnice budou testovat výhradně pacienty indikované krajskou hygienickou stanicí nebo praktickým lékařem. Krajské nemocnice Znojmo, Hodonín a Tišnov už odběrová místa provozují. Seznam lze najít na https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/.

V Jihomoravském kraji přibylo za posledních 24 hodin 105 lidí s potvrzenou nemocí covid-19. Za týden počet vzrostl o 653. Nejvíce případů přibývá v Brně. Podle krajské hygienické stanice převažují případy s mírným průběhem nebo bezpříznakové, oproti jaru je také menší podíl hospitalizovaných. V nemocnici je 45 lidí, z toho pět ve vážném stavu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky nemocnice, jihomoravský kraj, zákaz návštěv, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.