úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Mezinárodní folklorní festival Strážnice letos kvůli koronaviru nahradí jeho online verze

Příznivci tradiční lidové kultury by si na tento víkend neměli nic plánovat. Čeká je totiž 28 hodin internetového vysílání mimořádného projektu iFolklorní Strážnice. Program živého vysílání je sestaven z téměř pěti desítek cimbálových a lidových muzik, souborů i pěveckých sborů, zdravic folklorních osobností, hudebních klipů, filmů i audiovizuálních materiálů z archivu strážnického Národního ústavu lidové kultury. Vysílání bude probíhat od pátečního večera, po celou sobotu až do nedělního odpoledne. Akce se za víkend zúčastní na 850 účinkujících z celé České republiky, ale i ze Slovenska.

„O víkendu 26.–28. června připravil iFolklor a strážnický Národní ústav lidové kultury projekt, který zde za dobu pořádání 74 ročníků festivalu ještě nebyl. Prostřednictvím online vysílání na sociálních sítích se pod názvem iFolklorní Strážnice představí folklorní osobnosti, soubory, sbory i cimbálové a lidové muziky z celé České republiky i ze zahraničí. Přímo ze svých domovů nabídnou divákům tance i písně svého regionu,“ uvedl ředitel NÚLK Martin Šimša.

Omezení pořádání kulturních akcí zasáhlo i strážnický festival

Kvůli celosvětové pandemii koronaviru a s ní spojeném omezení pořádání kulturních akcí se festival v letošním roce ve své klasické podobě neuskuteční. Mezinárodní folklorní festival Strážnice a Festival Dětská Strážnice se každoročně konají poslední červnový víkend na jihu Moravy, „I když se v současné době hygienická pravidla postupně rozvolňují, koncentrace až 30 tisíc návštěvníků, kteří na strážnický festival obvykle zavítají, není možná,“ dodal Šimša.

Alternativou iFolklorní místa

Kompletní progam víkendového vysílání naleznete na webových stránkách festivalu.
Vysílat bude živě na Facebooku iFolklor.cz a Festival Strážnice, ve vyšší kvalitě pak na YouTube kanále iFolklor.

Pořadatelé apelují na všechny příznivce folkloru, aby si online program nejvýznamnějšího folklorního festivalu v České republice užili ze svých domovů. „Dobrou alternativou ke společnému setkání mohou být tzv. iFolklorní hnízda. Jedná se o vinařství, cukrárny, restaurace či hospůdky, které se do projektu přihlásí a které nabídnou vysílání iFolklorní Strážnice svým hostům. Samotná iFolklorní hnízda se mohou do vysílání také zapojit formou živých pozdravů“, uvedla Magdalena Múčková ze spolku iFolklor

Do projektu iFolklorní Strážnice se zapojí také TV Noe a Radio Proglas, které budou poslední červnový víkend v částečném společném vysílání i ve vlastním samostatném programu akcentovat dlouholeté mediální partnerství s Mezinárodním folklorním festivalem Strážnice.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook Festival Strážnice

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky ifolklor, folklor, strážnice, festival, koronavirus, odloženo, online, internet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.