pátek 5. června 2020 Dobroslav

Vyhledávání

Nalezené články: "folklor"

V 99 letech zemřela Růžena Komosná, legendární vyšívačka krojů ze Slovácka

Růžena Komosná, nejstarší obyvatelka Dolních Bojanovic, zemřela tento pátek ve věku 99 let. Nadaná vyšívačka krojů, fokloristka a tanečnice zůstala aktivní až do vysokého věku, podlužácké kroje vyšívala tři čtvrtě století.

FOLKLORNÍ DRBNA: Co všechno unese tradiční kroj?

Národní ústav lidové kultury ve Strážnici vyhlásil na konci minulého roku zajímavou anketu, ve které se lidí ptá, jaké doplňky dokáží tolerovat k tradičnímu kroji a jaké jsou už za hranou. Lze u děvčice oblečené v kroji akceptovat piercing v nose,...

O víkendu masopust oslaví i v brněnském Bronxu

Okolí ulic Cejl, Bratislavská a Francouzská o víkendu ovládnou masopustní oslavy v rámci projektu Barvy brněnského Bronxu. Návštěvníci se můžou těšit na výrobu masek, prohlídku „brněnského Bronxu" i maškarní průvod s večerní zábavou.

FOTO/VIDEO: Fašank roztančil Brno

úterý, 25. února 2020, 21:15Kultura

FOTO/VIDEO: Fašank roztančil Brno

Ostatkový průvod s muzikou, taneční vystoupení a tradiční masky. Foklorní soubory v krojích a masopustních převlecích prošly Brnem a roztančily Palác Šlechtičen, Dům pánů z Lipé a Alfa pasáž. Pochod zakončila beseda za doprovodu cimbálu.

Brnem projde průvod masek, vrací se tradiční fašank

Maškarní průvod brněnského fašanku, neboli masopustu, projde centrem v úterý odpoledne. Kromě tradičních masek budou k vidění vystoupení folklorních sborů, k poslechu na besedě v paláci Šlechtičen zahraje cimbálová muzika a nakonec proběhne ukázka...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "folklor"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "folklor"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.