Stovky originálních předmětů, které se plavily (a poté i potopily) na nejslavnější lodi lidské historie, přesné repliky luxusních kajut, příběhy cestujících či stále mrznoucí ledovec. Veřejnosti se dnes na brněnském výstavišti otevřela největší výstava o Titanicu na světě.
Expozice, kterou navštívily miliony lidí a stala se jednou z nejúspěšnějších výstav světa, vypráví komplexní příběh počátku dvacátého století, příběh technického rozmachu, příběh luxusu a rozvoje lidstva.
V rámci rozsáhle expozice, která se rozléhá na téměř 3000 m2, projdou návštěvníci částmi skutečného Titaniku. Při vstupu na výstavu každý dostane boarding pass – palubní lístek reálného cestujícího na Titaniku. Návštěvníci tak prožijí celou výstavu jako konkrétní cestující a seznámí se s jejich osudem.
Ve třinácti galeriích doplněných o kinosál, čekají na návštěvníky kajuty několika tříd, luxusní kavárna první třídy, strojovna s vodotěsnými dveřmi či reálný ledovec. Připravena je i 3D virtuální realita. Všechny prostory výstavy jsou opatřeny speciálním zvukovým doprovodem, který navozuje atmosféru v jednotlivých částech lodi od elegantního valčíku v 1. třídě až po hluk strojoven v kotelně.
Celková hodnota výstavy je téměř nevyčíslitelná. Stovky artefaktů byly vytaženy z hloubky 4 kilometrů, kde vrak Titanicu leží a mikroorganismy konstrukci postupně zbavují její dřívější podoby.
Pro malé návštěvníky je na výstavě připravena dobrodružná dětská stezka „Cesta za pokladem oceánu“ plná hádanek, úkolů a zajímavých překvapení. A na konci expedice samozřejmě získají poklad.
Titanic je nejznámější lodí všech dob. Ve své době největší dopravní plavidlo planety, symbol luxusu a technického pokroku, ale také nejrychlejší spojení mezi Evropou a Severní Amerikou.
Slavná loď vyplula na svou první a poslední cestu 10. dubna 1912, o pět dní později bohužel kvůli srážce s ledovcem klesla ke dnu ledového Atlantického oceánu. Zpráva o potopení plavidla okamžitě obletěla svět a téměř dvě třetiny pasažérů svou cestu za novým životem do Ameriky nikdy nedokončilo.