Počasí dnes19 °C, zítra21 °C
Neděle 24. září 2023  |  Svátek má Jaromír
Bez reklam

V Brně začne sezona letním kinům. Promítat se bude na hradě i hvězdárně

V Brně zvolna začíná sezona filmových projekcí pod širým nebem, naplno však letní kina spustí provoz až o školních prázdninách. Jedním z prvních promítaných filmů bude druhý díl Kocoura v botách, který v pátek zpestří v amfiteátru v Čertově rokli program Dětského dne na Lesné. V červnu začne promítání kina Art v areálu Nové Zbrojovky, na konci měsíce se v zámeckém parku v Medlánkách konají Medlánecké filmové noci, zjistila od pořadatelů jednotlivých akcí.

Letní program na Špilberku je podle pořadatele Oldřicha Vojáčka velmi podobný předchozím rokům. Červen je věnovaný koncertům a jiným akcím, promítá se až v červenci a srpnu. „Máme nachystaný týdenní formát, kdy v úterky promítáme naslepo, ve středy, pátky a soboty bude klasické letní kino, ve čtvrtek koncerty a v neděli divadelní představení, různé show a kabaretní program," popsal Vojáček. Promítání naslepo znamená, že lidé předem nevědí, jaký film jim pořadatelé promítnou.

Program na celé léto chystá i kino na nádvoří radnice Brno-střed, série 53 projekcí začíná 9. července Baladou pro banditu. „Máme zařazeno několik filmových cyklů. V pondělky se budou hrát dokumenty, v úterky severské filmy a čtvrtky budou již tradičně věnované německy mluveným filmům," řekla dramaturgyně Hana Šmerková.

Kino Art chystá kromě venkovního promítání v areálu Nové Zbrojovky také projekce v zahradě vily Löw-Beer, a to každý pátek od začátku července do začátku září.

Promítá se i na hvězdárně

Hvězdárna a planetárium Brno plánuje na Kraví hoře patnáct promítacích večerů - sedm v červenci a osm v srpnu. Projekce sci-fi filmů je i letos součástí Festivalu planet, který zájemce láká zejména na desetimetrové nafukovací modely vesmírných těles.

Bystrcké filmové léto letos zařadilo na program nové české komedie, které se budou postupně promítat během čtyř víkendových večerů v červenci a srpnu. Pokud by počasí venkovnímu promítání nepřálo, plánují organizátoři podle Stanislavy Tkadlecové z odboru kultury Bystrce přesun projekce do prostor Společenského centra.

Milovníci filmů si mohou v létě zajít i na některou z projekcí takzvaného Scalního letňáku, který se běžně konal na nádvoří Místodržitelského paláce. Kvůli rekonstrukci paláce nicméně organizátoři shánějí náhradní prostory.

„Dramaturgie bude úzce korespondovat s programovou linií, kterou se Scala prezentuje dlouhodobě. Diváci se tedy mohou těšit na kvalitní snímky nejen z evropského teritoria, ale i dalších světových kinematografií," popsali organizátoři na webových stránkách kina Scala. Výběr filmů také plánují přizpůsobit atmosféře projekcí pod širým nebem.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Letní kino na Špilberku

Štítky ČR, film, zábava, kina, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Brně začne sezona letním kinům. Promítat se bude na hradě i hvězdárně  |  Kultura  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.