neděle 22. května 2022 Emil

Drag queens si v reality show vychovávají své nástupce, učí je se líčit i chodit na podpatcích

Drag queens na HBO GO ukážou, jak se stát jednou z nich. Na Netflixu zase zápasnice MMA Halle Berryová rozdává rány, Benedict Cumberbatch ovládá ranč na Divokém západě a Kevin Hart se zaplete do zločinu, z kterého bude těžko hledat cestu ven.

Tenhle příběh je pravda

Komik Kid (Kevin Hart) vypráví příběh, jak zažil na komediálním turné příšernou noc, jejíž následky ho mohou připravit o vše, na čem kdy pracoval. Současně v této krimi minisérii dokazuje, že není jen komediálním hercem, ale uhraje i vážnější part, což se potvrdí už při úvodním monologu. V roli jeho bratra mu zdatně sekunduje Wesley Snipes.

Po trochu zdlouhavém úvodu, kdy se představí tým okolo Kida, který po půl roce pod bratrovým vlivem opět podlehne alkoholu a je nastíněn vztah mezi oběma bratry, se věci začínají vyostřovat. Charakter Kidova bratra bude nejspíš pokřivený, Snipesova postava je obecně vlezlá a „na ránu“.  Když se po mejdanu oba bratři probudí, najdou vedle Kida mrtvou prostitutku a Snipesova postava se stává ještě víc nesympatickou, když Kida přemluví, aby nevolal policii. A nedá se mu věřit ani nos mezi očima. Byl to nejspíš záměr tvůrců, ale i tak by mohl bratr iritovat míň.

Zaplést se se zločinci není fajn a geniální nápad nechat mrtvé tělo odklidit gangstery až vyvolává dojem, že to chce bratr na Kida hodit. Jak se oběma podaří prekérní situaci vyřešit, odhalí Tenhle příběh je pravda v sedmi dílech, které jsou na Netflixu dostupné s českým dabingem.

Zdroj: Netflix

Síla psa

Nový western Síla psa nás zavede do Ameriky 20. let minulého století, konkrétně do státu Montana. Film ač nový, nemít kvalitní obraz, zvuk a mladé herce, klidně by mohl leckoho zmást, že byl natočený v 50. letech. I dialogy jsou trošku retro. Plus pro ty, kteří mají rádi klasiku, mínus pro ty, kteří by od westernu natočeném v roce 2021 čekali pár inovací. Nutno dodat, že za snímek dostala Jane Campionová cenu za nejlepší režii na festivalu v Benátkách.

Příběh dvou bratrů, kterým každodenní pasení krav naruší svatba jednoho z nich. Despotický majitel ranče (Benedict Cumberbatch) se ke svému sourozenci chová krutě, a když si bratr navíc dovede domů manželku (Kirsten Dunstová) a jejího syna, stereotypní život na ranči dostane spád.

Síla psa je syrová, především z Cumberbatchova výkonu nelítostného tyrana mrazí. V kontrastu s ním je mu křehká Kristen Dunstová zdařilým parťákem. Místy jde sice poznat, že scenerie byly digitálně upraveny, ale kostýmy, a hlavně působivá hudba tvořena převážně smyčci, vás přenesou na Divoký západ. Nebo aspoň na Netflix, kde je film dostupný s českým dabingem.

Zdroj: Netflix

Modřiny

Halle Berryová není žádné ořezávátko. Dokázala to už ve snímcích X-men, Kingsman: Zlatý kruh nebo naposledy v John Wick 3. Ples příšer ji zase vynesl sošku Oscara. Nyní usedla za režisérskou stoličku a sama se i převtělila do zápasnice MMA. Kdysi se vzdala syna, toho má teď však zpátky v životě a pokouší se napravit, co zpackala nejen v ringu, ale i v osobní rovině.

V brutálním souboji je schopná přeprat souputnici, oproti které je téměř poloviční. Musí se ale poprat i s vlastními chybami. A na to, že se jedná o režijní debut, jsou Modřiny poměrně zdařilé. Nedá se však nenabýt dojmu, že mohlo jít ještě o propracovanější příběh, kdyby byl scénář o něco méně plytký. Modřiny jsou slušná podívaná, ale v souboji s Million Dollar Baby by si vylámaly zuby.

Zdroj: Netflix

Jsme tu

Dokumentární improvizovaná reality show představuje světu fenomén Drag queens, což jsou většinou muži převlečení a nalíčení jako ženy, kteří je svým chováním napodobují a přehánějí typické ženské charakteristiky, jako je například výrazný make-up. Dělají stand-up nebo zpěvem na playback imitují jiné umělce.

Jsme tu má již dvě série, obě jsou ke zhlédnutí na HBO GO. Uvidíte v nich, jak probíhá nábor nových Drag queens z měst po celé Americe. Umělci učí své „dcery“ vystupovat, chodit na podpatcích, správně se líčit, prostě vše důležité. Připravte se na show plnou flitrů, pompézních kostýmů a nutného vystoupení z komfortní zóny.

Zdroj: HBO GO

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Netflix, HBO GO

Štítky Netflix, HBO GO, recenze, seriály, filmy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.