pondělí 17. května 2021 Aneta

Přehlídka ohňostrojů se letos uskuteční na Špilberku, na Prýgl chodí moc lidí

Také letos si lidé v Brně užijí tradiční mezinárodní přehlídku ohňostrojů, které se uskuteční již za necelé dva měsíce. Hlavní změnou letošního ročníku je, že se petardy budou odpalovat výhradně na jižním dělovém odpališti hradu Špilberk. S ohňostrojem na Brněnské přehradě se nepočítá.

Od června do září nachystají pořadatelé pět ohňostrojů, přičemž ze čtyř budou diváci vybírat vítěze. „Chceme zapojit ohňostrojové designéry z dalších kontinentů,“ řekl technický ředitel festivalu Jaroslav Štolba. Soutěžní přehlídky se zúčastní pořadatelé z Asie, severní Ameriky a Afriky. Organizátoři se v koronavirové době domlouvali on-line. Na internetu ukázali účastníci také vizualizace a plány. Díky tomu se podle Štolby zvládl festival v posledních měsících naplánovat.

Z brněnského hradu Špilberk se odpaluje už přes 300 let. Vzhledem k omezení setkávání lidí nahradil Brněnskou přehradu a stane hlavním dějištěm přehlídky. „Na plážích přehrady se setkávají desetitisíce diváků. Kvůli současným restrikcím jsme nově vybrali hrad Špilberk, ze kterého je vidět na kilometry daleko. Lidé tak mohou ohňostroj sledovat v malých skupinkách i doma z balkónu,“ uvedl ředitel pořádající společnosti SNIP & CO Jiří Morávek.

Živý přenos pro diváky ze zahraničí

Novinkou festivalu Ignis Brunensis je živé internetové vysílání pro diváky, kteří nebudou moci na akci dorazit přímo do Brna. Vysílání natočí drony. „Musíme si dát pozor, jelikož odpalování ohňostrojů i řízení dronů probíhá digitálně, takže by teoreticky mohlo dojít k velkým škodám,“ doplnil k úskalí živého přenosu Morávek.

První ohňostroj začíná v sobotu 26. června a další přehlídky se budou konat vždy v sobotu. Závěrečný ohňostroj pro děti pořadatelé naplánovali na 11. září.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archiv Drbna

Štítky Ohňostroje, Brno, Špilberk, Festival, Kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.