pátek 4. prosince 2020 Barbora

Univerzitní kino Scala ovládne 15. ročník festivalu španělského filmu La Película

Již 15. ročník filmového festivalu La Película proběhne v Brně v kině Scala 24. až 26. února. Festival nabídne divákům kromě filmů ze Španělska i tvorbu z Pyrenejského poloostrova, Latinské Ameriky a dotkne se i historie a současnosti Kuby. Kromě Scaly poběží program festivalu zároveň v kinech v Ostravě a Hradci Králové. V Praze festival probíhal minulý týden.

Brněnský program zahájí drama guatemalského režiséra Jayra Bustamanteho Chvění, ve kterém je muž Pablo rozpolcen mezi světem tradiční hluboce věřící rodiny a odlišnou, osvobozenou existencí svého milence z města. Dále návětěvníci uvidí například španělský film Bolest a sláva režiséra Pedro Almodóvara, ve kterém hraje Antonio Banderas roli slavného filmového režiséra Salvadora Mallo, který přemýšlí o svých životních rozhodnutích, zatímco se kolem nej hroutí jeho svět. Kromě hraných filmů je na festivalu zastoupen i animovaný film dokumentárním snímkem Buñuel v želvím labyrintu, který kombinuje animaci s reálnými záběry a rekonstruuje natáčení Buñuelova filmu Země bez chleba (1933). 

Souběžně s festivalem probíhá ve Scale také výstava „Španělská klasika v Čs. Plakátu“, která zde zůstane k vidění do konce dubna. Výstava představí přes dvě desítky výtvarných plakátů předních československých výtvarníků vytvořených pro španělské filmy, které byly uvedeny v tuzemských kinech do roku 1989.

Festival pořádají Velvyslanectví Španělska v Praze, Institut Cervantes a Kino Světozor. Lístky na všechna představení jsou k dispozici na pokladně kina i online. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto festival La Película

Štítky filmový festival, kultura, Španělsko, Scala

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.