pátek 21. února 2020 Lenka

Dražba na Plese jak Brno vynesla 1,5 milionu na děti a seniory

Přes 1,5 milionu korun vynesla v Brně charitativní dražba na Plese jako Brno, za pořadatele řekla Michaela Paučo. Nejvíce vynesla postel Saffron, a to 400.000 korun. Peníze jdou na pomoc seniorům a nemocným dětem.

Dražila se postel, motorový surf a nebo také fotografie Jana Saudka

Ples se uskutečnil v budově bývalé tovární haly Wannieckovy továrny, která dnes slouží jako výstavní síň Fait Gallery. Kromě postele se dražil také jet surf, tedy surfové prkno se zabudovaným motorem, za které zájemce nabídl 380.000 korun. Obraz Petra Kvíčaly vynesl čtvrt milionu korun. Dražily se také hodinky z limitované edice od Klenotnictví Hanák, fotografie Jana Saudka nebo šperk Gismondi.

Peníze půjdou mimo jiné pro nadaci Taťány Gregor Brzbohaté

Loni ples jako Brno vynesl rekordní dva miliony korun. Částka ale zahrnovala jak peníze z dražby, tak dárkové šeky. Peníze letos opět půjdou Nadaci Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté, která se zaměřuje na zlepšení života seniorů. "Díky loňskému výtěžku z aukce jsme mohli podpořit projekt Doma bez obav, který pomáhá osamělým seniorům, aby mohli žít důstojný život v domácím prostředí," uvedla někdejší Miss World Taťána Gregor Brzobohatá, která se nejkrásnější ženou světa stala ještě pod dívčím jménem Kuchařová.

Nadace se o výtěžek nově podělí s Nadačním fondem Be Charity, který založila spisovatelka Barbara Nesvadbová. Fond pomáhá nemocným dětem, mezi kterými jsou například i děti s takzvanou nemocí motýlích křídel, která způsobuje vznik puchýřů na kůži a sliznici. Podle Nesvadbové nadace použije peníze na rehabilitaci těžce nemocných dětí nebo dětí po úrazu.

Ples jako Brno letos už po deváté

Ples jako Brno se uskutečnil po deváté a jeho kapacita byla kolem 600 lidí. Vystoupili na něm například Jiří Korn, Vašo Patejdl nebo Celeste Buckinghamová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Tomáš Zerhau

Štítky Ples jak Brno, charita, senioři, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.