čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

V Brně vzniká manipulační trať pro trolejbusy, poslouží při stavbě velkého okruhu

V brněnské Jedovnické ulici vzniká manipulační trať, která bude sloužit trolejbusům z vozovny Slatina do Líšně při stavbě velkého městského okruhu v úseku Tomkovo náměstí a Rokytova. Jeho stavba má začít letos a odřízne téměř celou vozovnu Husovice

V současné době v Jedovnické ulici jeřáby instalovaly první stožáry. Trať povede od křižovatky Jedovnické a Novolíšeňské po křižovatku Bělohorské a Olomoucké.

Manipulační trať povede od křižovatky Jedovnické a Novolíšeňské po křižovatku Bělohorské a Olomoucké. Celkem bude měřit 2 270 metrů a ulehčí trolejbusům na linkách číslo 25 a 26 vjezd do vozovny Slatina během stavebních prací na velkém městském okruhu. Stavbu manipulační tratě se podařilo zkoordinovat s Jihomoravským krajem, který zahájil rekonstrukci mostů v ulici Bělohorská,“ přiblížila brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Sloupy veřejného osvětlení v ulicích Bělohorské a Jedovnické postupně nahradí sloupy kombinované, určené jak pro veřejné osvětlení, tak pro zavěšení trakčního vedení. Jeřáby osazovaly do připravených základů zhruba dvacítku stožárů, celkem jich bude instalováno 111. V další fázi budou dělníci pokládat veřejného osvětlení. Hotovo bude v půli května. Celkem stavba vyjde na 33 milionů korun. 

Změny nebudou

Podle generálního ředitele Dopravního podniku města Brna ) Miloše Havránka letos cestující nečekají žádné změny. Omezení se chystá patrně až příští rok, kdy budou trolejbusy místo ve vozovně Husovice nocovat ve Slatině, která dozná drobné úpravy.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto DPMB

Štítky Doprava, Brno, Okruh, DPMB, Trať

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.