Počasí dnes0 °C, zítra2 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

Závody Le Brno a Brněnský drak zrušeny

Kvůli zimnímu počasí a sněhové pokrývce se opozdí začátek sezony na Masarykově okruhu v Brně, která měla začít o víkendu úvodními dvěma závody.

V sobotu byl na programu dvanáctihodinový vytrvalostní závod automobilů Le Brno a v neděli první díl mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu Brněnský drak.

Na trati stále leží sníh a závodní dráha není způsobilá k závodění. „S oběma pořadateli jsme se už domluvili na odložení jejich akce. Pro oba závody se pokusíme najít náhradní termín,“ uvedl manažer Masarykova okruhu Jiří Smetana.

Sezona by měla začít o týden později tradiční Tuning Show v sobotu 6. dubna. Den později je v termínovém kalendáři akce plánována Moto Show Jaro.

„O jejím uspořádání rozhodne do konce března vedení společnosti na základě týdenní předpovědi počasí,“ dodal Smetana. Součástí této akce má být pokus o překonání rekordu v počtu motocyklistů na okruhu.

Před rokem se sešlo na dráze 1349 motocyklistů, kteří společně objeli dvě kola po Masarykově okruhu jako pietní vzpomínku na zesnulého italského závodníka Marka Simoncelliho.

Zdroj: ČTK
Foto: www.automotodrombrno.cz

Štítky motorismus, okruhy, Brno, počasí, Le Brno, Brněnský drak, Masarykův okruh, Jiří Smetana, Česko, drak, Marco Simoncelli

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Závody Le Brno a Brněnský drak zrušeny  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.