pondělí 4. července 2022 Prokop

Závody Le Brno a Brněnský drak zrušeny

Kvůli zimnímu počasí a sněhové pokrývce se opozdí začátek sezony na Masarykově okruhu v Brně, která měla začít o víkendu úvodními dvěma závody.

V sobotu byl na programu dvanáctihodinový vytrvalostní závod automobilů Le Brno a v neděli první díl mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu Brněnský drak.

Na trati stále leží sníh a závodní dráha není způsobilá k závodění. „S oběma pořadateli jsme se už domluvili na odložení jejich akce. Pro oba závody se pokusíme najít náhradní termín,“ uvedl manažer Masarykova okruhu Jiří Smetana.

Sezona by měla začít o týden později tradiční Tuning Show v sobotu 6. dubna. Den později je v termínovém kalendáři akce plánována Moto Show Jaro.

„O jejím uspořádání rozhodne do konce března vedení společnosti na základě týdenní předpovědi počasí,“ dodal Smetana. Součástí této akce má být pokus o překonání rekordu v počtu motocyklistů na okruhu.

Před rokem se sešlo na dráze 1349 motocyklistů, kteří společně objeli dvě kola po Masarykově okruhu jako pietní vzpomínku na zesnulého italského závodníka Marka Simoncelliho.

Zdroj: ČTK
Foto: www.automotodrombrno.cz

Štítky motorismus, okruhy, Brno, počasí, Le Brno, Brněnský drak

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.