Počasí dnes0 °C, zítra1 °C
Čtvrtek 30. listopadu 2023  |  Svátek má Ondřej
Bez reklam

Motocyklové Grand Prix v Brně opět chybějí miliony

Pořadatelé závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Brně se opět potýkají s nedostatkem peněz z veřejných zdrojů na uhrazení poplatku promotérské společnosti Dorna. Zaplatit musejí okolo 70 milionů korun, z veřejných zdrojů přitom získají pouze 40 milionů, o šest a půl milionu méně než před rokem. Nadcházející srpnový závod ohrožen není, organizátoři ale mají obavy z budoucnosti.

Brno má s Dornou smlouvu na pořádání motocyklového mistrovství světa do roku 2015. "Pokud stát nezareaguje v příštím roce vyšší částkou, tak nebudeme schopni garantovat udržení Grand Prix v Brně. Přitom tento závod znamená velkou propagaci České republiky v zahraničí," uvedla na tiskové konferenci předsedkyně představenstva Automotodromu Ivana Ulmanová.

"Máme přitom ze všech pořadatelů nejmenší poplatek. Ve většině zemí hradí celou tuto sumu stát nebo region. Pouze v Itálii zalistovací poplatek hradí továrna Ferrari a v Japonsku Honda," dodala Ulmanová.    

Na uhrazení části poplatku se podílí ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) 25 miliony korun, Jihomoravský kraj deseti miliony a město Brno pěti miliony, což je o polovinu méně než loni. O pět milionů snížilo slíbenou částku i MŠMT. Zbytek musí hradit Automotodrom ze svých zdrojů.

"Tento rok je rozpočtově náročný. Vážíme si však této akce, která znamená ekonomický přínos pro region," poznamenal jihomoravský hejtman Michal Hašek.    

Náklady na zajištění závodu Grand Prix v Brně se letos zvýšily z loňských 137 milionů na 138,5 milionu korun. "Za poslední dva roky jsme náklady osekali na úplné minimum. Nyní už doslova šetříme korunu po koruně," poznamenala Ulmanová.

Zvýšení nákladů by měly částečně kompenzovat vyšší výnosy ze vstupného a obchodní činnosti. "V první vlně předprodeje jsme po třech letech zvýšili cenu základní vstupenky. I tak se nám podařilo prodej navýšit," prohlásil marketingový a obchodní ředitel Automotodromu Michal Klouda. "V dalších vlnách i v předprodeji cena stoupla jen řádově o desetikoruny a pouze odráží zvýšení sazby DPH," vysvětlil Klouda.

Zdroj ČTK

Štítky automotodrom, MotoGP, financování, Brno, Grand Prix, poplatek, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Česko, Ferrari, Honda, Itálie, Japonsko, Michal Hašek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Motocyklové Grand Prix v Brně opět chybějí miliony  |  Ostatní sporty  |  Sport  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.