Zbrojovka se rozloučila s bídným podzimem prohrou s rezervou Olomouce. Čelo drží Vyškov

Fotbalisté brněnské Zbrojovky zakončili podzimní část národní ligy prohrou s olomouckým béčkem. Zápas šestnáctého kola rozhodl jediný gól, který vstřelil útočník Fiala. Brňané po výhře přezimují na šesté pozici s devítibodovou ztrátou na vedoucí Vyškov. Ten dnes doma skolil ve šlágru kola pražskou Duklu 2:0.

Vyškov proti Pražanům rozhodl o výhře už v prvním poločase, kdy se trefili Bayo a Štěpánek. Domácí zvítězili po dvou kolech a na druhou Duklu mají čtyřbodový náskok. Dejvický celek nevyhrál podruhé za sebou.

Vyškov - Dukla Praha 2:0 (2:0)
Branky: 25. Bayo, 39. Štěpánek. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Hádek. ŽK: Eneme, Ilko, Musa - Peterka. Diváci: 1211

Zbrojovka selhala

Zápas Brna s rezervou Olomouce směřovalo k bezbrankové remíze, v 82. minutě se však prosadil Fiala. Zbrojovka nenavázala na minulé dvě výhry, před vlastními diváky prohrála třetí z posledních čtyř duelů a zůstala šestá. Sigma zvítězila ve třetím z minulých čtyř kol a je jedenáctá.

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc B 0:1 (0:0)
Branka: 82. Fiala. Rozhodčí: Dorušák - Pospíšil, Pochylý. ŽK: Pachlopník, Řezníček, Endl, Koželuh - Šíp, Fiala. Diváci: 3026