pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

Jiří Prýgl

Jiří Prýgl » Články

Koalice zablokovala projednání privatizace dalších domů

Na úterním zasedání brněnského zastupitelstva se opozici nepodařilo zařadit na jednání bod týkající se městskou radou pozastavené privatizace bytových domů podle schválených Pravidel prodeje.

Brno má nadále zájem o veletržní areál

Nový brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) se vrátil k myšlence nabytí většinového podílu v akciové společnosti Veletrhy Brno. Dne 23. ledna se setkal s primátorem města Düsseldorf jako představitelem většinového akcionáře Messe Düsseldorf, aby...

Tři víkendové premiéry brněnských divadel

Čarokraj v Janáčkově divadle, Skleněný pokoj na Činoherní scéně Městského divadla Brno a do třetice ADAM 2.0 ve studiu Marta JAMU jsou premiéry, které tyto divadelní scény připravily divákům postupně od pátku do neděle.

Do podoby Mendlova náměstí promluví i veřejnost

Historické území na Starém Brně není dnes vlastně náměstím, ale jedním z nejfrekventovanějších uzlů veřejné dopravy. Tento stav chce vedení města změnit a v této souvislosti připravuje změnu územního plánu.

Brno nakoupí dalších dvacet tramvají „Porsche“

Dluh 134 milionů korun je smazán a naopak město nakoupí v následujících dvou letech dalších 20 tramvaji T13 typu „Porsche“. Dohodu o narovnání mezi Dopravním podnikem města Brna a výrobcem kolejových vozidel – firmou ŠKODA TRANSPORTATION –...

Cyklisté dostali zelenou, budou moci projíždět pěší zónou

Více než čtvrt století mají cyklisté do velké části historického jádra zakázaný vjezd. Zřejmě už na konci jara ale budou moci projet páteřní pěší zónou od Moravského náměstí až po ulici Nádražní. Dnes tento záměr schválili brněnští radní.

Začíná stavba podzemních garáží v ulici Besední

V centru Brna, mezi ulicemi Veselá, Besední a hotelem International, bude zahájena stavba podzemních garáží. Jde o první etapu, na kterou v budoucnu naváže vlastní výstavba Janáčkova kulturního centra.

Studenti převzali granty na svoje projekty

V České republice existuje unikátní projekt „Brno Ph.D. talent“. V jeho čtvrtém ročníku podpořilo město Brno prostřednictvím Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu projekty studentů doktorandského programu. Z rukou první náměstkyně...

Vysoké učení technické láká ke studiu novou videokampaní

Novou propagační kampaň určenou pro uchazeče o studium odstartovalo Vysoké učení technické v Brně. Od včerejšího večera, kdy bylo spuštěno první krátké video, ho shlédly už tisíce lidí.

Brno získalo dotace na nová hřiště a tělocvičnu

Rada města Brna schválila dnes přijetí dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod na nové projekty v celkové výši 76,1 milionu korun. Týkají se rekonstrukcí čtyř sportovních hřišť, revitalizace sportovišť a výstavby školní tělocvičny....

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.