sobota 6. června 2020 Norbert

Brno má nadále zájem o veletržní areál

Nový brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) se vrátil k myšlence nabytí většinového podílu v akciové společnosti Veletrhy Brno. Dne 23. ledna se setkal s primátorem města Düsseldorf jako představitelem většinového akcionáře Messe Düsseldorf, aby dojednal další komunikaci a postup.

Brněnský primátor nadále považuje za jednu z programových priorit dořešení nabytí většinového majetkového podílu ve společnosti Veletrhy Brno poté, co většinový vlastník Messe Düsseldorf potvrdil záměr z akcionářské struktury společnosti vystoupit.

Po jednání se oba primátoři dohodli na tom, že bude zaktualizován odhadní posudek společnosti Veletrhy Brno vypracovaný poradenskou firmou PWC a bude pověřen externí poradce pro jednání s Messe Düsseldorf.

V rámci Magistrátu města Brna bude zřízena expertní pracovní skupina, která bude připravovat veškeré právní a ekonomické podklady kolektivním orgánům města pro jejich další rozhodování.

V březnu zároveň dojde k výměně zástupců města v orgánech společnosti Veletrhy Brno.

„Město má zájem na dalším posílení veletržního průmyslu v Brně, které patří k významným veletržním městům Evropy. Rozhodnutí Messe Düsseldorf z brněnského angažmá vystoupit je třeba považovat za definitivní a současně je třeba využít opci k nabytí akcií tak, aby město neztratilo vliv a kontrolu nad strategicky důležitou společností. Ve spolupráci s vedením Veletrhů Brno chceme zvažovat optimální využití brněnského výstaviště tak, aby nebylo narušeno veletržní podnikání v Brně,“ řekl Vokřál.

„Město by mělo převzít většinový podíl Veletrhů Brno co nejdříve,“ „Ukončení současného patového stavu je v zájmu všech zúčastněných stran, obou hlavních akcionářů a hlavně firmy. Jsem přesvědčen, že převedení většinového majetkového podílu na město ukončí spekulace o neveletržním využití výstaviště a bude garantovat zachování veletržních aktivit a jejich efektů, které jsou pro město nenahraditelné,“ uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Firma má naplánovaný veletržní kalendář do roku 2018. Od roku 2010 významně snížila zadluženost a změnila ztrátové hospodaření z let 2009 a 2010 na ziskové.

„Veletrhy Brno hospodaří s velmi dobrou likviditou a bezproblémově plní své závazky vůči bankám a dodavatelům. Hospodaření společnosti je auditováno společností KPMG vždy bez výhrady,“ konstatoval Kuliš.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.