neděle 24. října 2021 Nina

Propili kalhoty, jeden si vymyslel přepadení

Hned ze dvou zdrojů měli rosičtí policisté pozdě večer informace o spoře oděném muži směřujícím po silnici z Říčan do Rosic. Třetí oznámení, které policistům podala rozezlená servírka jedné z říčanských hospod, už dalo celé záležitosti vysvětlující rozměr.

Třiapadesátiletý muž totiž poseděl v jejím lokále, hojně se občerstvoval a pokuřoval. Když došlo na placení, útratu za necelou pětistovku nechtěl zaplatit. Peníze neměl, ale s obsluhou podniku se nakonec dohodl. Jako záruku toho, že účet přijde v brzké době vyrovnat, nabídl skoro všechny své svršky. Potom lokál opustil.

Chladného povětří si dlouho neužil. Brzy totiž našel azyl v místnosti hlídače tamního JZD, kde jej policisté vypátrali. Při vyšetřování případu zjistili, že muž v minulých dnech podobně jednal v dalších třech hospodách v okolí. Vždy ale způsobil škodu za necelou pětistovku.

Nyní je podezřelý z přestupku proti majetku. Hodně podobný případ řešili večer brněnští policisté. Dvaadvacetiletý muž oznámil, že byl přepaden dvěma ozbrojenými muži a přišel o svršky, boty a mobilní telefon. Hned na místě ale dostal případ jiný rozměr.

Pohřešovaný muž, který má finanční problémy, popíjel v jedné z komínských restaurací. Když neměl na zaplacení, nabídl hostinskému do zástavy svršky a mobil. Pak si vymyslel přepadení.

Své počínání na služebně hájil osobními problémy a obavami z reakce rodiny na nastalou dlouhodobou tíživou osobní situaci.

Zdroj Policie ČR

Štítky opilci, restaurace, Říčany, Rosice, svršky, oblečení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.